Türkiye'den umudu kesmek

Physic

Hectopat
Yer
Bartın
Merhaba arkadaşlar, zaten başlıkta da görüyorsunuz. Artık umudumu kestim, ekonomi zaten ortada. Daha da düzeleceğini pek sanmıyorum. Ülkenin kendi vatandaşından daha çok elalemin vatandaşına önem vermesi, sanki biz mülteciymişiz yabancıymışız gibi davranılması artık canımı sıktı ve olan umudumu kaybettim. Suriyeli bir mülteci 1 yılda defalarca üniversite sınavına girerken biz giremiyoruz. Onlara bedava tatil verirlerken bize vermiyorlar. Onlara değer verirken bize vermiyorlar. Artık kendimi yabancıymışım gibi hissediyorum. Cidden normalde bize daha çok değer vermeleri gerekirken elalemin vatandaşlarına veriyorlar. Ben bundan sonra buraya Türkiye demem, burası resmen başka bir ülke artık. Hükümetin çalışmalarının çoğu artık onların üzerine. Bundan sonra düzelebilir miyiz orasını bilmem de bana kalırsa Türkiye artık yavaş yavaş Suriye olma yolunda ilerliyor. Buraya kadar okuduysanız hepinize teşekkür ederim, iyi Sosyaller... (Bu yazıda hükümet kesinlikle kötülenmemişti, r bunlar benim kendi düşüncelerimdir. Ona göre yorumunuzu yapın.)

Son düzenleyen: Moderatör:
600 yılın sonunda bedbaht olmuş, hasta kalmış bir kalıntıyı bir gecede tarihinin en modern, en asil devleti yapmış, Türklüğü el oğlundan tokat yiyen bir Türk subayının göz yaşlarında görmüş bir atanın bıraktığı bu topraklarda büyümüş her bir gencin umudu, öyle kolay kolay yitip gitmez.

Talih ona inananlardan ibarettir.

Merhaba arkadaşlar, zaten başlıkta da görüyorsunuz. Artık umudumu kestim, ekonomi zaten ortada. Daha da düzeleceğini pek sanmıyorum. Ülkenin kendi vatandaşından daha çok elalemin vatandaşına önem vermesi, sanki biz mülteciymişiz yabancıymışız gibi davranılması artık canımı sıktı ve olan umudumu kaybettim. Suriyeli bir mülteci 1 yılda defalarca üniversite sınavına girerken biz giremiyoruz. Onlara bedava tatil verirlerken bize vermiyorlar. Onlara değer verirken bize vermiyorlar. Artık kendimi yabancıymışım gibi hissediyorum. Cidden normalde bize daha çok değer vermeleri gerekirken elalemin vatandaşlarına veriyorlar. Ben bundan sonra buraya Türkiye demem, burası resmen başka bir ülke artık. Hükümetin çalışmalarının çoğu artık onların üzerine. Bundan sonra düzelebilir miyiz orasını bilmem de bana kalırsa Türkiye artık yavaş yavaş Suriye olma yolunda ilerliyor. Buraya kadar okuduysanız hepinize teşekkür ederim, iyi Sosyaller... (Bu yazıda hükümet kesinlikle kötülenmemişti, r bunlar benim kendi düşüncelerimdir. Ona göre yorumunuzu yapın.)
2023'te iktidar değişirse Suriye olmanın uçurumdan döneceğiz. Ama eğer tekrar kazanırsa geçmiş olsun.

Umudu keseceksen kusura bakma ama konuşmayacaksın o zaman. Umutsuzluğun bir faydası yok. Gidip sokağa çıkacaksın. Ülken için çalışıp onun için çalışacaksın. Unutmayın ülke ile hükümet aynı değil. Sen bu vatan toprağı için çalışacaksın amerikan toprağı için değil. Gidip ben yurt dışında kalacağım diyorsan o zaman durumdan şikayet etmeyeceksin. Bu ülke için kimse çalışmadığı sürece bir şey olmaz. Eğitim için yurt dışına gidersin ki bu iyi bir şey. Ülkene dönersin. Onun için çalışırsın. Yurt dışında kalıcı hayat kurmayı düşünüyorsan kusura bakma ama yakınmaya hakkın yok. Çalışma ülken için sonra yok efendim çok kötü çok kötü.

Umudu keseceksen kusura bakma ama konuşmayacaksın o zaman. Umutsuzluğun bir faydası yok. Gidip sokağa çıkacaksın. Ülken için çalışıp onun için çalışacaksın. Unutmayın ülke ile hükümet aynı değil. Sen bu vatan toprağı için çalışacaksın Amerikan toprağı için değil. Gidip ben yurt dışında kalacağım diyorsan o zaman durumdan şikayet etmeyeceksin. Bu ülke için kimse çalışmadığı sürece bir şey olmaz. Eğitim için yurt dışına gidersin ki bu iyi bir şey. Ülkene dönersin. Onun için çalışırsın. Yurt dışında kalıcı hayat kurmayı düşünüyorsan kusura bakma ama yakınmaya hakkın yok. Çalışma ülken için sonra yok efendim çok kötü çok kötü.

Hocam siz bana iktidarı mı savunuyorsunuz?

Beyler yürüyün sokağa çıkıyoruz. 5 Kasım olmasada 19 Mayıs devrimi yapalım(!)

Şaka maka cidden ülke çok kötü ve durumumuz içler acısı ve artık buna dur dememiz gerekiyor.
Ne demiş atam; Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun. Mustafa Kemal ATATÜR

Afgasuripakiye

Yeni konular

Geri
Yukarı