Türkiye'nin 1 aylık enflasyonu, ABD'nin 1 yıllık enflasyonunu geçti

ABD'yi geçmişiz daha ne olsun.

@tugoli
Misal burada istatistikler arası verilen yanlışlığı belirttim , Türkiye'nin 1 aylık enflasyonu ABD'nin 1 yıllık enflasyonunu geçmiş burada kabaca 12 katı değil mi ?

Lakin %2900 enflasyon ile %7 %10 luk bir enflasyon arasındaki uçurumu yani %2890'luk bir uçurumu önemsizleştirdik.

Şimdi ne oldu önemsizleştirdik algıda insanların yönelimlerini değiştirdik peki nasıl etki etti bu

Baksana Rusya Ukrayna savaşı var , Dünya da tahıl da tarım da stoklar zaten bir enflasyon var bu hep bundan diye bunu insanlar da seçilim yaptık

Yani insanlar dünya da Almanya'da ABD'de %10 %7 %15 gibi enflasyonlara isyan ederken yakarken yıkarken , İnsanlar %10 / %7 / %15 gibi enflasyonlar da gösterdikleri tepkileri haberleştirerek ve manipüle ederek ..

Dedik ki bakın bizdeki %2900 enflasyon hiç kimse isyan etmiyor her şey normal seyrinde tıkır tıkır ilerliyor demek ki biz isyan etmediğimiz için onlar etmişler demek ki onlar bizden çok çok çok kötü durumdalar biz bu halimizle isyan etmediğimize göre onlar bizden çok daha kötü durumdalardır

Bu pompalamayla ne yapmış olduk algıda seçicilik algı yönetimi yapmış olduk

Bu sayede %2900 enflasyonu , %10 enflasyondan çok daha önemsiz bir hale getirmiş olduk
ve bu sayede bunu da dünyadaki global krize bağlamış olduk ki sürekli %10 enflasyona gelişmiş ülkelerde gösterilen tepkileri haber diye pompalayarak .

İşte kabilecilik , Tribalizm , Sosyal kimlik , Dehşet ve terör yönetimi , İnsan gütmek böyle bir şey arkadaşlar .

Gıybet, kıskanıyorlar bizi, çekemiyorlar bizi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gıybet, kıskanıyorlar bizi, çekemiyorlar bizi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kumar borcu , Namus borcu , Banka borcu , kolaylık , Sonra da influencerlık lık lık :D

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

Benim bildiğim ve araştırdığım yeryüzünde başka ülkelerde olmayan son 8 yılda %900 kur artışı gerçekleştiyse ve ben bunu 2+2=4 olarak biliyorsam abd deki 1 yıllık enflasyonun tr de 1 günde olmasına bile şaşırmam bu kadar net yani. şaşılacak bir durum değil.

Siz reisten daha mı iyi biliyorsunuz?

Yükseliş güzel bir şey değil mi? Siz de hep geriye gidelim, her şey tablo olarak düşsün istiyorsunuz. Ne bu düşmanlık?

Yükseliş güzel bir şey değil mi? Siz de hep geriye gidelim, her şey tablo olarak düşsün istiyorsunuz. Ne bu düşmanlık?
Yükseliş güzel tabi.. 8 yılda %900 lük kur artışı yeryüzünde hiç bir ülkede yok mesela! biz herzaman birinciyiz, dünya lideriyiz.! bende ironi akımına uydum ya hayır gelmez artık.

Geri
Yukarı