Türkiye'nin 1 aylık enflasyonu, ABD'nin 1 yıllık enflasyonunu geçti

Kaynak geçersiz. Bir Tweet kaynak olarak gösterilmemeli. Söz konusu hesap haber ajansı değil.
Buyurun:
1675421434110.png

2022 Amerika yıllık enflasyon: 6.5

2023 Ocak Türkiye AYLIK Enflasyok: 6.65
1675421492218.png

2022 Amerika vs 2023 Ocak Türkiye'de maalesef ekonomimizin iyi olduğunu gördüm ve haberi kanıtlayamadım. Hangi ay baz alındı bilmiyorum özür dilerim. Ülkemizin muhteşem olan ekonomisi hakkında nasıl şüphe duyarım...

Kaynak geçersiz. Bir tweet kaynak olarak gösterilmemeli. Söz konusu hesap haber ajansı değil.

Yoo gayet geçerli ama sana özel kaynak ekledim konuya.2.kez.

Türkiye'nin 1 aylık enflasyonu, ABD'nin 1 yıllık enflasyonunu geçti Haberin Kaynağı: ek bilgi savaştaki 2 ülkenin Rusya - Ukrayna enflasyon oranı toplamı %20 kıskanılmak böyle bir şey işte.

Öyle deme Amerika bizi kıskanıyor.😃😃😃 ekonomi uzmanımız nebati bey sayesinde tarih yazmaya devam ediyoruz.

Kaynak geçersiz. Bir Tweet kaynak olarak gösterilmemeli. Söz konusu hesap haber ajansı değil.

1 aylık eflasyonun 1 yıllık ABD enflasyonunu geçtiğini falan söylüyorlar :D ABD ' de deki Güney Kore'de ki Japonya ' da ki Almanya'da ki enflasyonu bilmeyenler için söyleyeyim .

10 / 20 yıl öncesinin fiyatlarıyla aynıdır ( skalasında )

Bizim enflasyonu düşünürseniz şöyle özetleyeyim

Biz döneri 50 kuruşa yerdik 1 TL ' ye yerdik , Şimdi 30 TL

Almanya ' da bir iki euro ya yerdin gene 1 - 2 euroya yiyorsun

1 aylık eflasyonun 1 yıllık ABD enflasyonunu geçtiğini falan söylüyorlar :D ABD ' de deki Güney Kore'de ki Japonya ' da ki Almanya'da ki enflasyonu bilmeyenler için söyleyeyim .

10 / 20 yıl öncesinin fiyatlarıyla aynıdır ( skalasında )

Bizim enflasyonu düşünürseniz şöyle özetleyeyim

Biz döneri 50 kuruşa yerdik 1 TL ' ye yerdik , Şimdi 30 TL

Almanya ' da bir iki euro ya yerdin gene 1 - 2 euroya yiyorsun
KaYnAK GösTeR.

EsKİDeN YAğ TüP KuYRUğuNDa BekLİYoRDU bu MİlLet ŞimDİ HerKEsİn CebiNDE AkıLLI TeLEFon EviNDE BuzDOlABı VAr. CeHaPe ZİhnİYeTİ CaMİLeRi YıKMak İsTİYorsUN İtİRAf Et.

@telefonunugoster profil foto-kullanıcı adı 10 numara bu arada

KaYnAK GösTeR.

EsKİDeN YAğ TüP KuYRUğuNDa BekLİYoRDU bu MİlLet ŞimDİ HerKEsİn CebiNDE AkıLLI TeLEFon EviNDE BuzDOlABı VAr. CeHaPe ZİhnİYeTİ CaMİLeRi YıKMak İsTİYorsUN İtİRAf Et.

@telefonunugoster profil foto-kullanıcı adı 10 numara bu arada

Bu arada not : Enflasyona tavuk dönerden bakınca ; Yüzde iki bin dokuz yüz gibi bir rakam ortaya çıktı , 1 TL dönerden 30 TL dönere

Bu yıllarda Lise ye giden bir kardeşimize sorunuz , Ege'nin güzide iç illerinde yedikleri dönerin fiyatı 1 TL , 50 kuruş , 1.5 TL arası gidip gelir 🤣
1675422579732.png

Alamanların kral dönerleri yani fiyatı uçuk dönerleri :D bile kaç para bak normal fiyatlarını da bilion 2 - 3 euro :D

1675422782685.png

Yeni konular

Geri
Yukarı