Türkiye'nin Almayı Reddettiği Uçak: A-10 Thunderbolt II

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 16B
Savaşmaya gerek mi var hatırlamıyor musunuz 2 sene önce adam bir bağırdı ekonomi çöktü...

Sen hayal dünyasında yaşıyorsun, Türkiye'nin her zaman düşmanı var ve işgale uğrama olasılığı da vardı. 1920-1930'lar da İngiltere, 2.dünya savaşında Müttefikler, Mihver, SCCB. 1946'dan 1990'a kadar yine SCCB ve Yunanistan. 1990'lar da Suriye, Yunanistan. 2010'dan bu yana dost devlet yok.

Bu A-10'lar efsane. Sesini duyduysan sana hedef almamış demektir. Çünkü hedef paramparça olduktan sonra silahın sesi göklerden kulağa ulaşıyor, ardından da uçağın kendi sesi geliyor. Bütün yabancı videoların altında bu meme'ler dönüyor. 😀

Yakın hava desteği konusunda ABD'nin bile tahmin edemeyeceği şekilde iş yaptılar çünkü kullanıldıkları coğrafya (özellikle Orta Doğu'nun dağlık olmayan bölgeleri) uygundu. Bu savaşlardan sonra önemi kavrandı zaten.

Yine de bazı mühendislik hatalarının olduğu, bakım ve işletmesinin zor, masraflı olduğu ve yine altyapısının çok fazla masraflı olduğu gerçeğini değiştirmiyor bunlar.

@KırAtlıLiberal Terör örgütlerine karşı pek radarda yakalanmayı düşünmeye gerek yok. Bu uçağın öyle bir amacı da yok :D

Sen hayal dünyasında yaşıyorsun, Türkiye'nin her zaman düşmanı var ve işgale uğrama olasılığı da vardı. 1920-1930'lar da İngiltere, 2.dünya savaşında Müttefikler, Mihver, SCCB. 1946'dan 1990'a kadar yine SCCB ve Yunanistan. 1990'lar da Suriye, Yunanistan. 2010'dan bu yana dost devlet yok.
Tamam da ben zaten düşmanımız yok tarzı bir şey demedimki 2 sene öncesini hatırlattım, bana neden yükseldin : D.

Yeni konular

Geri
Yukarı