Türkiye'nin durumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

investigator

Centipat
Herkese merhaba keyifli günler diliyorum. Sosyalde bazı GameGaraj linklerine denk geldim. Bu site mi çok pahalı yoksa Türkiye gerçekten bu kadar pahalı mı? 4 yıldır Hamburg'da yazılım mühendisi olarak ikamet ediyorum fiyatlar gerçekten asgari ücrete göre çok uçuk geldi. Amazon üzerinden Almanya'daki en ortalama sisteme baktım; https://www.amazon.de/-/tr/dp/B09WV...tx+1650+super+i3+10100f+pc,aps,87&sr=8-4&th=1
779 euro iken,
Türkiye kaynaklı bir araştırma yaptığımda bunu bulabildim. Sinerji Lumiere Intel Core i5 10400 16GB 480GB NVMe M.2 SSD GTX1660 Super [Gaming PC]
Yani Almanya neredeyse aynı sistemi asgari ücretin 1/3'üyle alırken, Türkiye bunu asgari ücretin neredeyse 4 katıyla alıyor. Almanya Türkiye'mize bu kadar büyük bir fark atmamalı fikrimce. Ben mevcut sistemimi Almanya'ya gelişimin 2. ayında size yemin ediyorum 230 Euro'ya sıfır şekilde almıştım. Gerçekten ülkeme üzülüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında gerçekten merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz bonkör bir ülkeyiz. Bir tane kendimize, bir tane de devlete alıyoruz. Yeri geliyor dayanamayıp vekillere de alıyoruz.
Evet belki iktidarınızın değişmemesi işime geliyor olabilir, ben de onun için ona oy atıyorum ama durum gerçekten bayağı kötü. Türkiye'deki sevdiklerimi düşünüyorum bir yandan, gönlüm el vermiyor tekrar
ona oy atmaya. Bu sefer atmayacağım gibi duruyor zaten ama siz neden bir önlem almıyorsunuz bu duruma karşı Türkiye'de yaşayan Türkler olarak?

Evet belki iktidarınızın değişmemesi işime geliyor olabilir, ben de onun için ona oy atıyorum ama durum gerçekten bayağı kötü. Türkiye'deki sevdiklerimi düşünüyorum bir yandan, gönlüm el vermiyor tekrar
ona oy atmaya. Bu sefer atmayacağım gibi duruyor zaten ama siz neden bir önlem almıyorsunuz bu duruma karşı Türkiye'de yaşayan Türkler olarak?

Nasıl alalım? Halk ayaklansın desek polisler halktan yana değil, protesto desen düşünce özgürlüğümüz yok, protestolar polisler tarafından durduruluyor.
Parayla rezil olmanın en iyi durumuyuz. Bu protestolar çoooooook daha erkenden yapılmalıydı, geleceğimizi çaldılar. Ne diyelim ki? Zaten siyasetçilere en ufak laf söyleyen tutuklanıyor, çocuk katilleri 2 gün ceza alıp çıkıyor...
Daha denecek çok şey var maalesef.

Ben asıl suçu hala iktidara verenlerde buluyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı