Türkiye'nin eğitim sistemi aslında mükemmel!

Boşvermişliğe yönelmişseniz bahaneniz havadan gelir zaten :).
Gösteriş amaçlı namaz kılanlara diyor; gösteriş amaçlı Müslümanlar bilimle uğraşmaz zaten. Müslüman dediğiniz magazin haberleri karşısında kaba et büyüten değildir...

O huzurlu dediğimiz İskandinav ülkelerinin dini pek önemsemediğini biliyorsunuz. Ünlü bilim insanlarında ise dinsizlik oranının %93 e kadar çıktığını da umarım. İslam ile yönetilen Arabistan' a bakıldığında da görülen ortada. Türkiye de yavaş yavaş o duruma kayıyor ya görüyoruz. Çok klişe bir soru ama ben hala cevabını alamadım. Durum niye böyle?

Ha siz haklıysanız milyonlarca insan boşvermişlik yapıyor ve eğitimi ilerletmek yerine her köşe başına cami dikiyor.

Son düzenleme:
O huzurlu dediğimiz İskandinav ülkelerinin dini pek önemsemediğini biliyorsunuz. Ünlü bilim insanlarında ise dinsizlik oranının %93 e kadar çıktığını da umarım. İslam ile yönetilen Arabistan' a bakıldığında da görülen ortada. Türkiye de yavaş yavaş o duruma kayıyor ya görüyoruz. Çok klişe bir soru ama ben hala cevabını alamadım. Durum niye böyle?
Arabistan'ı İslam değil para yönetiyor :). İskandinav ülkelerinin huzurlu olmasının sebebi herhangi bir bariz terörün olmamasıdır. Bunun din ile bir alakası yok -ki İskandinavlar'da göçmen sayısı fazladır-. İskandinavlar'da Orta Doğu'daki kadar petrol olsaydı görürdük neresi karışırmış... Kuzey Kore veya Çin'de inanç yok da insanlar çok mu huzurlu?
Ünlü bilim insanlarının dinsiz olması onların kendi tercihidir. Unutmayın ki onları yöneten patronlar koyu Musevi'dir. Yukarıda sadece birkaçının ismini verdiğim gibi kaç yüz Müslüman bilim adamı var ayrıca.
Yani burada yapılan İslamofobi'nin genelleştirme manipülasyonu. Hiçbiri Haçlı Seferleri'nde çocukları kandırarak ölüme gönderdiklerini anlatmaz ama Müslümanlığa gelince pedofili derler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı