Türkiye'nin Geldiği İçler Acısı Durum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Kim bir Müslüman'ın ayıbını örterse, Allah da o mümin kişinin kıyamet günü ayıbını örter" böyle bir ayet veya hadis gibi bir şey vardı şuan hatıramda değil yanlış olmasın.

Ama yakın çevrem dahil o kadar çok rezillikler ile karşılaşıyorum ki bu noktaya ve seviyeye geldiğimize inanamıyorum.

İçimizdeki ulusalcı natocu amerikancı avrupadan daha avrupacı bir kısım kişiler zaten beğenmiyor bu memleketi onlara lafım yok.

Ama kendini vatansever milliyetçi ülkesine aşık tanıtan kişilerin ülkeyi günden güne lahana çorbasına çevirmesini pek anlayamıyorum.

Mesajından alıntı yapmak gelmedi içimden ama daha hadis mi ayet mi onu bilmiyorsun birde onu paylaşıyorsun.
Paylaştığın şey hadis ve sahih mi?
İnsanların kafalarına göre yorumlamış olduğu dini sende kendine göre yorumluyorsun. İçimizdeki ulusalcılarmış yav arkadaşım siz kimsinizde içinizde ulusalcı varmış. Ülke ilk kurulduğu andan itibaren farklı ırklar farklı mezhepler iç içe yaşadı şimdi mi ayrıştırmaya başladınız.
Türkiyenin eğitim sistemine laf atanlar var. Gülmemek elde değil.eğitimin temeli açıklandı zaten cahil bir nesil yetiştirmek zenginin zenginliğine katkı sunar diye.

Eğitim sisteminin sorunu ne yani sen bütün gün bilgisayarda oturuyorsun anca "Finlandiya da 3 saat moruq" yazmayı bilirsiniz. Nefes alma dersleri alıyorsunuz ayıp. Ha heykeltraşsındır o başka.

"Kim bir Müslüman'ın ayıbını örterse, Allah da o mümin kişinin kıyamet günü ayıbını örter" böyle bir ayet veya hadis gibi bir şey vardı şuan hatıramda değil yanlış olmasın.

Ama yakın çevrem dahil o kadar çok rezillikler ile karşılaşıyorum ki bu noktaya ve seviyeye geldiğimize inanamıyorum.

İçimizdeki ulusalcı natocu amerikancı avrupadan daha avrupacı bir kısım kişiler zaten beğenmiyor bu memleketi onlara lafım yok.

Ama kendini vatansever milliyetçi ülkesine aşık tanıtan kişilerin ülkeyi günden güne lahana çorbasına çevirmesini pek anlayamıyorum.

İnsanların nasıl yaşadıklarına bakarak ülkenin ne halde olduğunu anlayabilirsin.
2 memur eş bile borç harçla evini geçindiriyor. Ya peki asgari ücret alanlar? Ya da fabrikada, tarlada, orda burda sigortasız çalıştırılanlar? Daha bu sadece ekonomik açıdan.

Öncelikle bu konu çok derin ve geniş bir konudur, burası yeri değildir, ama yinede kabaca değerlendirirsek, eğitim sisteminin(Ülkesine yabancı tarihinden bihaber aşağılık kompleksli kişiler yetiştiriyor) berbat olduğu kesindir, ve o iş zamla olmaz kapitalist düzen değişmeli ve yerine adil düzen kurulmalı, ve kişiler, küçük insanlar kişilerle ortalama insanlar olaylarla büyük insanlar'ise fikirlerle uğraşır büyük olalım, bu ülkeyi beğenmeyenlerede kapılar açık gidebilirler, sonuçta özgür bir ülke Türkiye,ve son söz, Türkiye o kadar kötü durumda'ki medya patronları başbakanları pijamalarla evinin önünde karşılamıyorlar, haydi vesselam.

İnsanların nasıl yaşadıklarına bakarak ülkenin ne halde olduğunu anlayabilirsin.
2 memur eş bile borç harçla evini geçindiriyor. Ya peki asgari ücret alanlar? Ya da fabrikada, tarlada, orda burda sigortasız çalıştırılanlar? Daha bu sadece ekonomik açıdan.
Bu tür insanlarla meslek gereği içli dışlıyım. Sadece memur için değil çoğu kişinin maddi durumu bir çok şeye elverişli değil. Alım gücü düşük.
Kredi ile dönen bir ülkenin, kredi bataklığında ki yalancı bahar yaşayan insanlarıyız. Bizden intikam almayacaklar mı sanıyorlar acaba? Paralar suyunu çekti, üzülerek ifade ediyorum bundan sonrası can çekişme olacaktır.

Benim düşüncem çok daha değişik, kusura bakmayın zamanım olmadığı için bir çok mesajı okuyamadım.

Ben ülkeyi bu haldeyken terk edip gitmek yerine burada kalıp ülkemizi gelebileceği en güzel yere taşımak istiyorum. Bunu sadece ben, sen değil hepimizin yapması gerekiyor. Ayrıca unutmayın;

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Benim düşüncem çok daha değişik, kusura bakmayın zamanım olmadığı için bir çok mesajı okuyamadım.

Ben ülkeyi bu haldeyken terk edip gitmek yerine burada kalıp ülkemizi gelebileceği en güzel yere taşımak istiyorum. Bunu sadece ben, sen değil hepimizin yapması gerekiyor. Ayrıca unutmayın;
Güçlü bir destek çıkacak kitle bulamadıkça bu hayalin boş olur. Bende olduğu gibi.

Irma Kasırgası'ndan araba ile kaçanlar kuyruk bekliyor, bizim gibi emniyet şeridinden gitmiyor.

Kadınlarımız tecavüze uğruyor, hamile kadın bile öldürülüyor.

Suç oranı çok arttı, hele Suriyeliler gelince 5'e katlandı.

Eğitim sistemimize "Kocaya itaat" diye bir rezillik geldi...

Ülke Araplaşıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı