Türkiye'nin IQ ortalaması neden düşük?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düzgün beslenmesen bile zekanı çok fazla etkileyebiliyorken doğuştan diyor olman komik.

Kanka IQ seviyesi bir insanın beynini kullanabilme kapasitesidir. 100 ise 100 dür 200 ise 200 dür bu sayılar arttırılmaz veyahut azaltılamaz. Sen sadece beynine faydalı veya faydasız bilgiler ekleyebilirsin. Bunlar IQ kapasiteni falan etkilemez.

Kanka IQ seviyesi bir insanın beynini kullanabilme kapasitesidir. 100 ise 100 dür 200 ise 200 dür bu sayılar arttırılmaz veyahut azaltılamaz. Sen sadece beynine faydalı veya faydasız bilgiler ekleyebilirsin. Bunlar IQ kapasiteni falan etkilemez.

Dostum hiç güleceğim yoktu insanlar zaten tam kapasite beyinlerini çalıştırır arttırılamaz deme bari illa kanıtlarla konuşmak istemiyorum iyice komikleşiyor.
1659454716217.png

Yetersiz beslenme ve zeka gelişimini tetikleyen aktivitelere erişimi olmayan sefil doğu halkı. Gaziantep'in kırsalına, kenar mahallesine gelin, insanların insan gibi değil amip gibi yaşadığını göreceksiniz. Yiyecek bulmak ve barinmaktan ibaret hayatlar, hayatları boyunca karinlarına iki dirhem et girmemiş vücutlarin beyinlerinden ne beklersiniz? Satranç oynasinlar mi? Kitap okusunlar mi? Ne yapsınlar ne! Konuşsanıza elitler!

Tarikatçılar ve ateistler yüzünden.
Siz müslümansınız ve insanların kumun güneşte kızarıp yaratıldığına inanıyorsunuz ve zekisiniz yani 👍

Neden bu kadar Türkiye'nin ortalama IQ zekası düşük?

Akraba evliliği bence doğulu toplumlar genelde böyle yapıyor ve çocuklari da kusurlu doğuyor bu sadece düşüncedir hakaret değildir arkadaşlar biyolojik olarak ve bilimsel olarak gerçek bir şeydir ayrıyeten gözlem sonucu'da gördüğüm bir şey komsularimiz kuzen evliliği yaparak 3 çocuktan 2'sinde kusurlu doğum sağlıyorlar zihinsel olarak ve hâlâ amca kızı ile hala oğlunu evlendiriyorlar.

IQ testi dediğiniz şeyde öyle üst düzey matematik fen vs. sorulmuyor genel anlamda bir mantık üzerine kurulu oluyor ve onu çözüyorsun fakat tabii ki başka türleri de var. Daha önce rehberlik hocam özel olarak beni MEB'e yollatmıştı ve orada yapılmıştı 150-170 arası bir sonuç almıştım net değeri tam hatırlamıyorum. Sebeplerden bana kalırsa en önemlisi insanların NPC gibi olması herkese birebir bir eğitim dayatılması, insanların hayat ve insanlar hakkında tecrübe edinmemesi, ailelerin yapay bir ortam oluşturması en önemli faktörlerdir. Ayrıca insanı bilime göre değil dine göre eğitmekte önemli bir faktördür. Her şeye susan ve asla baş kaldırmayan bir toplum zincirsiz köledir. Siyasi olarak bakarsak bunca şeye rağmen "Abla ampüle basacan" diyen bir toplumdan öyle Dünya'ya yararlı bir şey bekleyemezsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı