Türkiye'nin Test Karnesi

Maalesef çok düşük, salgınla uğraşan ülkeler arasında sonuncu sıradayız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk 10 günde İtalya vs Türkiye

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1584833713779.png

Hiç şaşırmadım, bir de bana devletimiz bütün önlemleri alıyor dediler 🙄🙄 Güney Kore ve Çin virüsü ciddiye aldı ve sonucu yüzlerine güldü, ne diyelim tebrik etmekten başka çaremiz yok.

Hülümet her şeyi gizliyor, demedi demeyin.
Yavaş yavaş açıklıyorlar ki insanlar güvendeyiz sansın ve panik yapmasın. Aslında olması gereken şey tamamen şeffaf olup, insanları karantina almak yahut sokağa çıkma yasağı getirmek. Başka hiçbir çözümü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
devletimiz bütün önlemleri alıyor dediler

Devletin aldigi önlemler ne kadar etkili tartisilir, fakat bizim insanimiz bu konuda ne kadar yardimci oluyor?

Bakin yasadigim yerde yaslilar uyarilari ciddiye aliyor ve evinden disari cikmamaya özen gösteriyorlar. Türkiye'de ise oturma banklarini söküyorlar ki yaslilar oraya kümelenmesin. Adamlar ne uyarilari ciddiye aliyorlar, ne de gercek anlamda olayin farkindalar. Gel de simdi hastaligin yayilmasini önle.

Toplum bu insanlarin yetistirdigi insanlardan olusuyor. Ondan sonra diyoruz ki Türkiye neden bu halde. Iste tamamen bu zihniyet ve bu zihniyetin yetistirdigi insanlar yüzünden bu haldeyiz.

Bu insanlar anca sopadan anlar. Sokaga cikma yasagi koyacaksin, cikana da vereceksin odunu.

Son düzenleme:
"Devlet bize bakmiyi" zihniyetinden çıkalım. Onu seçim zamanı düşünelim. Kaçımız evde kalıyoruz.
10 gündür ailecek evdeyiz hocam. Babam sadece ise gidiyor ben de markete. Açıkçası ben 10 gündür dışarı çıkmamışken bu 'dayı' dediğimiz grubun disarida gezmesi bizim kanımıza dokunuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı