Türkiye'ye hangi kanunların gelmesini isterdiniz?

Ya yanlış bilgi vermeyin, delil, kanıt olmadan işlem yapılmıyor zaten, şimdi ben gidip arkadaşımı adam öldürmekten ihbar etsem bu doğru mu olmak zorunda hemen işlem yapılmaz, göz altına alınır delilsiz müebbet verilmez.
Ülkenin hukuk sistemini düşününce, bana hiç yanlış bilgi gibi gelmiyor.
Farkındayım aslında bu çok üzücü, İslam ülkesi olmamıza rağmen suçlar almış başını gidiyor, bunun en büyük sebebi de ekonominin kötü olması. Fakat dediklerim adaletli bir şekilde uygulanırsa, gelmesini isterim.
İslam ülkesi değiliz, herkes istediği dini yaşar. Anayasada Türkiye Cumhuriyeti'nin İslam ülkesi olduğu maddesi geçmiyor.
Araştırsınlar o zaman iyice?
Şimdi niye tam olarak araştırmıyorlar mı? Araştırıyorlar. Ama delillerin karartılması ve bazı kuklalar sayesinde her istediğini yaparsın. Lütfen idamın adalet için değil karşıt görüşlü asmak için kullanılabileceğinin farkına varın. Lütfen.

Ekonomi tekrar güçlenip belli bir dengeye ulaşırsa, toplumumuz modernleşebilirse ki bu bence eğitim sistemine bağlı ve doğru bir yönetim olursa bu ülkede neden almasınlar?
Avrupa Birliği'ndeki hiçbir ülkeden hiçbir zaman daha iyi durumda olmadık mı? Bence olduk ama almadılar. Ben alacaklarını hiç düşünmüyorum ama alırlarsa iyi olur tabii.

Turkiye'nin problemi kanunlarin kotu olmasi degil. Herkese uygulanmamasi. Hepimizin bildigi belirli bir zumre insan var ve bunlar ne yaparsa yapsin hic bir kanun islemiyor kendilerine.

Yasalar herkesten ustun olmadiktan sonra yasa koymaya gerek yok. Oncelikle herkesi seve seve kanun onunde esit hale getireceksin, sonra yasalarin uygulanip uygulanmadigini denetleyeceksin, sonra bunlari konusmak gerek.

Ama ben onerimi yapayim yine de:
Secimlerle ilgili duzenleme yapilmasini isterdim, 1 partiye evet, 1 partiye hayir oyu atmak istiyorum. Yillardir stratejik oy vermekten biktim.

Yazılan trafik cezaların kişinin gelir düzeyine göre verilmesi gerekiyor bence.
İnsanların kazandığı paraya göre ödeyeceği cezalar artmalı veya azalmalı.

Sanırım idamın çok tehlikeli bir şey olduğunun farkında değilsiniz. Ya adama iftira atıldıysa, ya deliller karartıldıysa, ya hakim parayla tutulursa, ya hükümet idamı kendi lehine kullanırsa? Bunları düşündünüz mü?
Bizde zaten gördüğümüz yerde boynuna ilmek geçirelim demiyoruz zaten. Deliller araştırılsın. Bilirkişi raporları, savcılık iddianameleri, tanıkların ve sanıkların dinlenmesi vs her şey olup suç kesinleştikten sonra idam edilsin istiyoruz.

Şimdi niye tam olarak araştırmıyorlar mı? Araştırıyorlar. Ama delillerin karartılması ve bazı kuklalar sayesinde her istediğini yaparsın. Lütfen idamın adalet için değil karşıt görüşlü asmak için kullanılabileceğinin farkına varın. Lütfen.

Bizde zaten gördüğümüz yerde boynuna ilmek geçirelim demiyoruz zaten. Deliller araştırılsın. Bilirkişi raporları, savcılık iddianameleri, tanıkların ve sanıkların dinlenmesi vs her şey olup suç kesinleştikten sonra idam edilsin istiyoruz.

@Beypazarı Maden Suyu kişisinin dediği gibi devlet bir takım kişilerin idam edilmesi için tüm şartları sağlayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı