Türkiye'yi Gelişmekte Olan Ülkelerle Karşılaştırılması

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Bir problemi çözmenin ilk adımı, bir problem olduğunu fark etmektir" demiş Will McAvoy abimiz.

İngiltere'nin güçlü kurumları ve markaları ne olacak hocam? İngiltere'de finanstan öte adamlarda her türlü kaynak mevcut, yüzyılların sömürgelerinin ekmeğini yerler en kötü.
İngiltere eski gücünde değil.
İşte bu güzel bir karşılaştırma. Tahminen 10 yıl içinde ilk 20 ülke arasına giremeyeceğiz.
Şu an zaten g20'de 20.sıradayız.

Açıkçası bir süredir geriliyoruz ve bir süre daha gerilemeye devam edeceğiz ama umuyorumki dibi gördükten sonra tekrardan Z kuşağı ile gelişmeye başlayacağız fakat mevcut hükümetin ülkenin tüm kaynaklarını saraya ve kısa vadeli seçim vaatlerine harcadığından dolayı kaynak kıtlığı sonraki hükümetlere miras kalacak. Bu durumun çözümü için bütün yatırımları, sanayileşmeye ve üretime harcamamız gerekecek, Temel Karamollaoğlu'nun çözüm önerisidir hatta bu. Öbür türlü kaynak kıtlığı yaşayan bir ülke 85 milyon nüfus ile uzun süre ayakta kalamaz.
Açıkçası söyleyeyim, en beğenmediğim kuşak Z kuşağı. Bana vatan millet sevgisi olan ve ülkesi için çabalamak isteyen 1 tane Z kuşaklı insan gösterebilir misin? Hepsinin işi ya hükümete ya millete ya da milli ve dini değerlerle alay etmek. Hepsi eğlence, refah, rahatlık istiyor. Kimse elini taşın altına koymak istemiyor. Sadece popüler kültürle yetiştikleri için diğer kuşaklara göre daha ''modernler''.

Açıkçası söyleyeyim, en beğenmediğim kuşak Z kuşağı. Bana vatan millet sevgisi olan ve ülkesi için çabalamak isteyen 1 tane Z kuşaklı insan gösterebilir misin? Hepsinin işi ya hükümete ya millete ya da milli ve dini değerlerle alay etmek. Hepsi eğlence, refah, rahatlık istiyor. Kimse elini taşın altına koymak istemiyor. Sadece popüler kültürle yetiştikleri için diğer kuşaklara göre daha ''modernler''.
Ne kadar haksız bir serzeniş bir bilsen. Ne ekersen onu biçersin.

Ne kadar haksız bir serzeniş bir bilsen. Ne ekersen onu biçersin.
Acaba dini ve milli değerlerle alay et diyen kaç tane büyük var? Ben Türkiye'nin kurtuluşunun milli şuur ile olacağına inanıyorum. Her şeyden önce Türkiye'yi gözeten, Türkiye'yi düşünen ve Türkiye'nin geleceği için çabalayan bir nesil yetişmeliydi.

Acaba dini ve milli değerlerle alay et diyen kaç tane büyük var? Ben Türkiye'nin kurtuluşunun milli şuur ile olacağına inanıyorum. Her şeyden önce Türkiye'yi gözeten, Türkiye'yi düşünen ve Türkiye'nin geleceği için çabalayan bir nesil yetişmeliydi.
Kuran okuyan seccade, Allah diyen robot ve okunmuş reçel varken mi? Peh! Parlak zihinler silikon vadisine kaçtı.

Yeni konular

Geri
Yukarı