Türkiye'yi seviyor musun?

@bitwise

Rastlantısal olduğunu söyleyip vatanseverlik yapanların 1000km batıda doğsa oranın vatanseverliğini yapacağını ve aileni umursadığını söyledikten sonra gelip "Ailemle olan bağlantımın rastlantısal olmadığını iddia etmedim." diyorsun, ama gel gör ki benim mesajlarımda çelişki varmış 🤭 Bu da günün ikinci fıkrası oldu. Böyle devam edersen Cem Yılmaz'ın tahtı sallanabilir.

Ben baska bir ailede dogsaydim da onlari severdim ve umursardim. Ben bunu kabul ediyorum ve aksini iddia etmedim.

Benzer sekilde sen baska yerde dogsaydin oradaki "vatanini" cok sevecektin. Sen bunu kabul etmiyorsun.

Aramizdaki mesajlasmanin geri kalani senin bu temel sacmaligi gormezden gelip kivirmandan ibaret : )

Cem Yilmaz son gosterisini 2008'de yapti. Sonrasi patates : )

Ülkemiz çok güzel yani tarıma falanda elverişli topraklarımız var. Turistik yerlerimiz var. Bunlar normal de ekonomimizin iyi olmasına yetecek unsurlar ama yönetenler batırıyorlar güzelim ülkeyi. Açıkçası geç olmadan bu ülkeden gitmek istiyorum. Tek ben değil milyonlarca böyle düşünen insan var. Bir ülkede yaşayan insanlar ülkesinden gitmek istiyorsa o ülke zaten batmaktadır.
İmkanın varsa git bence diğerleri dinleme sen.
Konu başlığı cevabım hayır sevmiyorum sevmek zorunda değilim.
Zafer partisi kitlesi boş yapmış yine Twitter aynılar. 🤣

Bazı arkadaşlar ülkeyi sevmemek ile hükümeti sevmemeyi karıştırmış. Siz ayrımı yapamıyorsunuz, ülkeyi sevmiyorsanız dağa çıkıp leş olabilirsiniz. Hükümeti sevmemek ise gayet normal bir durum. Ülkeden soğutmayı da başarıyorlar. Ama konu soğumak veya ısınmak değil sevmemek. Sevmiyorsanız bölünmesini istiyorsunuz denilebilir. Benim de çok kızdığım noktalar var ama bu size ekmeğini yediğiniz yere ihanet etme hakkı vermez. Almancısındır anlarım bu ülke seni ilgilendirmez. Arada Tiktok'ta milliyetçilik kasarsın. Sevmiyorsanız ülkeyi gidebilirsiniz.

Arada çok ince bir çizgi var. O ince çizgiyi bilmek gerekiyor bazen. Arkadaşlar unutmayın her ne olursa olsun burası sizin vatanınız.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal Atatürk

Umudunuzu yitirmeyin arkadaşlar. Elbet bir gün muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız.

Tamam tamam biraz fazla abarttım :D Sizin kararınız istediğiniz gibi takılın.

Evet zaten öyle olacaktı. Ben eğer orada doğsaydım orası benim vatanım olacaktı ve orası için kan dökecektim. Ama şu an Türkiye'deyim. O yüzden pek kafama takmıyorum :D
Türk gençleri imkanı olsa Türkiye z kuşağı kalmaz hayır vatan haini demeniz ayrı bir saçmalık.

Benzer sekilde sen baska yerde dogsaydin oradaki "vatanini" cok sevecektin. Sen bunu kabul etmiyorsun.

Hayır ben böyle bir şey söylemedim. Söylediğim şey bu "Batıda doğsan orayı sevecektin." muhabbetinin saçma olduğuydu, çünkü batıda doğmadım. Aynı şekilde sana söylediğim başka ailede doğma olayı da saçma çünkü başka ailede doğmadın. Bu verilen örneğin ne kadar saçma olduğunu göstermek içindi. Ben Türkiye'de doğdum batıda değil, sen de şimdiki ailende doğdun, gerisi boş.

Cem Yilmaz son gosterisini 2008'de yapti. Sonrasi patates : )

Fundamentals da iyiydi.

Hayır ben böyle bir şey söylemedim. Söylediğim şey bu "Batıda doğsan orayı sevecektin." muhabbetinin saçma olduğuydu, çünkü batıda doğmadım. Aynı şekilde sana söylediğim başka ailede doğma olayı da saçma çünkü başka ailede doğmadın. Bu verilen örneğin ne kadar saçma olduğunu göstermek içindi. Ben Türkiye'de doğdum batıda değil, sen de şimdiki ailende doğdun, gerisi boş.

Fundamentals da iyiydi.

Tartismayi gereksiz uzatmak istemiyorum ama soyle dusunuyorum. Ornegin Hacli Seferleri vs Muslumanlar savaslarinda, taraflari komple yer degistirsek, Muslumanlar batida dogmus, Haclilar Orta-Dogu'da dogmus olsalar farkli bayraklar altinda yine birbirlerini oldureceklerdi.

Bence bu ihmal edilecek bir ihtimal olmadigi gibi cok da korkunc bir gercek. Kim oldugumuzu ve nasil bir hayat yasayacagimizi cok cok buyuk oranda rastlantisal olaylar belirliyor.

Evet, Fundamentals da iyiydi, haklisin.

@bitwise

Tamam işte benim dediğim de şu: Bunlar tesadüf olabilir ve olmuş, ama başka şekilde değil bu şekilde olmuş ve böyle yaşıyoruz. Dolayısıyla "Böyle olsa Türkiye'yi sevmeyecektim." demek birinin bir yakını öldüğünde "Başka ailede doğsam zaten bu kişiyi tanımayacaktım ve öldüğünde üzülmeyecektim." demek kadar saçma geliyor bana çünkü öyle olmamış, böyle olmuş ve hayat bu şekilde devam ediyor.

@bitwise

Tamam işte benim dediğim de şu: Bunlar tesadüf olabilir ve olmuş, ama başka şekilde değil bu şekilde olmuş ve böyle yaşıyoruz. Dolayısıyla "Böyle olsa Türkiye'yi sevmeyecektim." demek birinin bir yakını öldüğünde "Başka ailede doğsam zaten bu kişiyi tanımayacaktım ve öldüğünde üzülmeyecektim." demek kadar saçma geliyor bana çünkü öyle olmamış, böyle olmuş ve hayat bu şekilde devam ediyor.

Anladim. Dedigin dogru ama pratikte tartismanin ya da dile getirmenin anlami yok diyorsun.
Haklisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı