Türkler İslam'ı kabul etmeseydi ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Sizce İslam'ı kabul etmeseydik özümüzü kaybetmeseydik tengricilik devam etseydi, nasıl bir harita çizerdik? Şu an Türkler olarak nasıl bir konumdaydık? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bak yine aynı mesele. Bunun cevabı yer değil, zaman. Sence Ortaçağ avrupası yobaz değil miydi?
Ben boyle insanlara hayret ediyorum ha. Avrupa birliginin zamaninda ne yaptiklarini bilmiyorlar gibi davraniyor. Isvicre disinda, Avrupa duyanin anasini aglatti ve herkesin hakkini yedi ve onlara gipta ile bakiyorlar su an.

Müslüman olmadan önce "Gök Tanrı" dinine inanırken, Türk kadınları da birer savaşçıydı. Toplumda söz sahibi, liderliğe oynayan kişilerdi. Müslümanlıkla birlikte kadın geri plana atıldı. Türkler'in en büyük kayıplarından biri budur. Türklerde tek eşlilik esastı. Arap zihniyet çok eşliliğin ve haremlerin önünü açtı.

Tomris_Filmi.jpg

Son düzenleme:
Müslüman olmadan önce Gök tanrı dinine inanırken, Türk kadınları da birer savaşçıydı. Toplumda söz sahibi, liderliğe oynayan kişilerdi. Müslümanlıkla birlikte kadın geri plana atıldı. Türkler'in en büyük kayıplarından biri budur.
Ayni sekilde Cinli prensesler de soz sahibi oldugu icinde devlette, ekstra kayip yasadilar. Bu da cok buyuk kayiptir.

Müslüman olmadan önce Gök tanrı dinine inanırken, Türk kadınları da birer savaşçıydı. Toplumda söz sahibi, liderliğe oynayan kişilerdi. Müslümanlıkla birlikte kadın geri plana atıldı. Türkler'in en büyük kayıplarından biri budur.

Kurtuluş Savaşı döneminde Kuvayi Milliye'de savaşan kadınlar Müslüman değil miydi?

Artı -1 Eksi
Ayni sekilde cinli prensesler de soz sahibi oldugu icinde devlette, ekstra kayip yasadilar. Bu da cok buyuk kayiptir.

Kayıp mı yaşadılar? Hangi dönemdi hatırlamıyorum ama bir Türk hakanı Çinli prensesle evlenince Çinli prenses ülkenin anasını ağlatmıştı yani kayıp yaşadılar pek denemez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı