Türkler İslam'ı kabul etmeseydi ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Sizce İslam'ı kabul etmeseydik özümüzü kaybetmeseydik tengricilik devam etseydi, nasıl bir harita çizerdik? Şu an Türkler olarak nasıl bir konumdaydık? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki de hala orta doğudaydık. Hristiyan olacağımızı pek sanmıyorum türkler İslam'la tanışmasaydı göktengriye inanırdı. Neyse iyi ki Anadolu topraklarındayız.
Dünya neye inanıyorsa sende ona inanırsın. Etrafında Budizm gibi bir din varken göktengri gibi inançlara bağlı yaşayamazsın, olduğun coğrafya çok önemli. Anadolu'da da olacaksan olman gereken din belli: Hristiyanlık. Diğerlerini uzun süre yaşatamazsın, tıpkı Amerikalı yerlilerin şu an Hristiyan olması gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende tam bunu paylaşacaktım hocam. Ağzı olan konuşuyor. Ya da klavyesi olan yazıyor desem daha doğru olur.

Dünya neye inanıyorsa sende ona inanırsın. Etrafında budizm gibi bir din varken göktengri gibi inançlara bağlı yaşayamazsın, olduğun coğrafya çok önemli. Anadolu'da da olacaksan olman gereken din belli: Hristiyan'lık. Diğerlerini uzun süre yaşatamazsın, tıpkı Amerikalı yerlilerin şu an Hristiyan olması gibi.

Artık hangi dine inanırlardı bilmiyorum. Dediğiniz gibi olabilir fakat Orta Asya veya Avrupa'daki farklı dinlere de kayabilirlerdi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@shocktroop Evet, varmış...
Adam burada isteye isteye olduk demiyor. Ne zulüm ile olduk (Batıda anlatılan olayı yalanlıyor) ne de isteye isteye olduk diyor.

Türklerin tamamı kılıç zoruyla geçmediği gibi tamamı hoşgörü ile de islama geçmemiştir. Tamamı gibi kelimeler kullanmak yanlış olur zaten. İlla kendi geçenlerde olduğu gibi kılıç zorlu ile geçenlerde olmuştur.

Dur onlar yazmadan ben yazayım bahaneleri :D

-Ayet kırpma cımbızlama bir sonraki ve önceki ayete bak (Sanki sonraki ayette "şaka la şaka diyo" :)
-Çeviri hatası (40 küsür çeviri ve anadili arapça okuyanda çeviride yazanı anlıyor?)
-tefsir lazım (tefsir yani evir çevir başka anlam çıkar)
-o döneme göre değerlendirmek lazım (o zaman neden güncelleme yok?)

Bir kerede biri çıksında "Tanrı böyle buyurmuş demekki doğrusu bu dövülebilir" desin be :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı