Türkler İslam'ı kabul etmeseydi ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Sizce İslam'ı kabul etmeseydik özümüzü kaybetmeseydik tengricilik devam etseydi, nasıl bir harita çizerdik? Şu an Türkler olarak nasıl bir konumdaydık? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emevi zamanında savaştığımız ve bir de kıyıldığımız doğrudur ama bu ciddi anlamda Türkleri müslüman etmemiştir, aksine daha da düşman etmiştir.
İstanbul Kuşatmasında da aynısı oldu. Çoğu Bizansli veya Rum teslim olmayı kabul etti, silahları görünce.

Dur onlar yazmadan ben yazayım bahaneleri :D

-o döneme göre değerlendirmek lazım (o zaman neden güncelleme yok?)

Bir kerede biri çıksında "tanrı böyle buyurmuş demek ki doğrusu bu dövülebilir" desin be :)

O zaman neden güncelleme yok kısmını anlamadım kitapta zaten değiştirilemez olduğunu söylüyor e Peygamber'i öldükten sonra kim çoğaltacak(yayacak) yeni gelen bilgileri? Oradaki dövmek kelimesini ben öyle hayvan gibi vurmak gibi algılamadım hafifçe uyarılmasını söylüyor zaten cahiliye zamanlarında yaşadı Hz. Muhammed(kur'an'da o zamanlarda indi hemen hemen).

Son dediğinize katılıyorum.

future_city_too_by_robertdbrown-d3gq92q-1.jpg

Onlar hızlıca toparlandı da malum orta doğu hala geri kafalı dolu.

Onlar dini kendi kafalarında farklı bir şekilde yorumlayıp sözde cihat yapıyoruz deyip Müslüman'ı öldürüyorlar. Kadınları köle haline getiriyorlar.Zamanın avrupası fakat düzelememiş hali.

O zaman neden güncelleme yok kısmını anlamadım kitapta zaten değiştirilemez olduğunu söylüyor e Peygamber'i öldükten sonra kim çoğaltacak(yayacak) yeni gelen bilgileri? Oradaki dövmek kelimesini ben öyle hayvan gibi vurmak gibi algılamadım hafifçe uyarılmasını söylüyor zaten cahiliye zamanlarında yaşadı Hz. Muhammed(kur'an'da o zamanlarda indi hemen hemen).

Son dediğinize katılıyorum.

İlk dediği çok mantıklı olmasa da şöyle değerlendirilebilir; madem evrensel bir din nasıl o zamanın kurallarına veya etiğine uyuyor?

Onlar dini kendi kafalarında farklı bir şekilde yorumlayıp sözde cihat yapıyoruz deyip Müslüman'ı öldürüyorlar. Kadınları köle haline getiriyorlar. Zamanın Avrupa'sı fakat düzelememiş hali.

Çok doğru. Atatürk'ün izinden gidebilsek şu an ABD, Çin ve Rusya'nın kapıştığı uzay yarışında biz de yerimizi çoktan almıştık.

Zaten Osmanlı İslamlığını ve temizliğini Avrupa'ya göstermeseydi şu an Avrupa'yı b*k götürüyordu gerçek anlamda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı