Türkler İslam'ı kabul etmeseydi ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Sizce İslam'ı kabul etmeseydik özümüzü kaybetmeseydik tengricilik devam etseydi, nasıl bir harita çizerdik? Şu an Türkler olarak nasıl bir konumdaydık? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, ayeti baştan sona okuduk... 2 tip cahil vardır:

Bilinçsiz acayip Ateist: "hAhAa iSlaM kAdıNlaErRı dÖĞğüN diYoĞr, yObaZ iFşŞğĞaHh"

Yobaz herif: "o zAmAĞğN kArıĞğ dÖvmEk cAĞiZ, çAt pAt aW."

Ayet diyor ki karınız(evli olduğunuz kişi) ahlaksızlık, namussuzluk, yanlış yapıyor. Onu uyarın, olmazsa yataklarında yalnız bırakın... Her türlü şey yaptınız ve yine aynı şeyleri yapıyorsa mecburen (hafifçe) dövün. Ayrıca bunu da zorla yapın demiyor, öneri gibi birşey, sen böyle yaparsan Allah bağışlar demek istiyor. Tutup da 7/24 kadına işkence yapın ya da eve kapatın(?) gibi saçma sapan anlamlar çıkaramazsınız.

Evet, ayeti baştan sona okuduk... 2 tip cahil vardır:

Bilinçsiz acayip Ateist: "hAhAa İslam kAdıNlaErRı dÖĞğüN diYoĞr, yObaZ iFşŞğĞaHh"

Yobaz herif: "o zAmAĞğN kArıĞğ dÖvmEk cAĞiZ, çAt pAt aW."

Ayet diyor ki karınız(evli olduğunuz kişi) ahlaksızlık, namussuzluk, yanlış yapıyor. Onu uyarın, olmazsa yataklarında yalnız bırakın... Her türlü şey yaptınız ve yine aynı şeyleri yapıyorsa mecburen (hafifçe) dövün. Ayrıca bunu da zorla yapın demiyor, öneri gibi bir şey, sen böyle yaparsan Allah bağışlar demek istiyor. Tutup da 7/24 kadına işkence yapın ya da eve kapatın(?) gibi saçma sapan anlamlar çıkaramazsınız.

Yahu niye uğraşalım boşar geçeriz.

Parfümün kökeni 5000 yıl öncesine kadar gidiyor. Ayrıca Avrupa'da parfüm ilk olarak Macaristan da ortaya çıktı ve amaç "pislik kokuyoruz üstelik temizlenmiyoruz, bu kokuları kapatmak için parfüm kullanalım" değildi.

Kısacası adamlar pisti işte onu anlatmak istiyorum. Yılda birkaç kez yıkanıyorlardı benim bildiğim kadarıyla.

Hocam konudan bağımsız fakat Kleopatrada bundan kullanyor muydu?
Yok hocam onlar mangolu kullanıyordur (özel üretim) daha zenginler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı