Türkler İslam'ı kabul etmeseydi ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Sizce İslam'ı kabul etmeseydik özümüzü kaybetmeseydik tengricilik devam etseydi, nasıl bir harita çizerdik? Şu an Türkler olarak nasıl bir konumdaydık? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel olurdu yazanlar bayağı açıklayıcı olmuş kimse gerçekten açıklayıcı bir şey yazmamış çünkü popüler kültürde özendikleri batının çok ahlaklı ve gelişmiş bir beyin yapısına sahip olduklarını düşünüyorlar.

Güzel olurdu yazanlar bayağı açıklayıcı olmuş kimse gerçekten açıklayıcı bir şey yazmamış çünkü popüler kültürde özendikleri batının çok ahlaklı ve gelişmiş bir beyin yapısına sahip olduklarını düşünüyorlar.
Hayır, iyi olurdu çünkü Türkler emperyalist olurdu. Şuan İngiltere gibi bir ülke olabilirdik.

Evet, tüm ABD'de uygulanan bir uygulama.
Amerika'nın her haltı doğru ya zaten.
Amerika dışında hep Afrika ülkeleri örnek verilmiş zaten 🤣 (Kanada ve Birleşik Krallık hariç)
Bilimsel olarak çoğu hastalıktan koruyor. Cinsel olarak da öyle araba motoru değil bu sonuçta, öyle bir haz veya performans düşüklüğü yok.
Hastalık olmadığı sürece gereksiz.
Ayrıca hazzın kötüye gitme oranı daha fazla, ve gönderdiğiniz PDF'de haz ile alakalı bir şey göremedim.
Web yakalama_26-11-2022_235418_pubmed.ncbi.nlm.nih.gov.jpeg

Sizce İslam'ı kabul etmeseydik özümüzü kaybetmeseydik tengricilik devam etseydi, nasıl bir harita çizerdik? Şu an Türkler olarak nasıl bir konumdaydık? Fikirlerinizi bekliyorum.

İslamiyet Türkler sayesinde yaşadı ve yükseldi.
İslamiyet türkleri değil, Türkler islamiyeti yükseltdi.

Çok daha iyi olurdu. Zaten geçmiş zamanda etkisi olurdu, günümüzde artık kimse dinleri önemsemiyor.
Eğer türkler islamı kabul etmeseydi osmanlıda yeni çeri gibi ve birçok önemli askeri grup olmayacağı için bu kadar güçlü bir türk devleti olmayacaktı. Eğer İslamı seçtiğimiz için zorlarına giden tipler varsa inanmayın burda boş boş şeyler yazmışsınız zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı