Türkler neden bu kadar küfür ediyor?

Emir İlhan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Türkiye'de hala çözemediğim bir şey var. O da şu ki Türklerin, özellikle 18 yaş altının sürekli küfür etmesi. Bu söylediklerimi en iyi anlatabileceğim yer Türk oyun dünyası. İnsanlar gerekli gereksiz her şeye küfür ediyorlar. Oyun örneği üzerinden gidersek Türk oyuncular kendinden küçük biri olduğu zaman, biri kötü oynadığı zaman veya herhangi bir şey dahi olmadığı zaman sürekli küfür etmeye başvuruyorlar. Ben 14 yaşındayım ve sırf bu yüzden rekabetçi oyun oynayamıyorum. Bu sadece oyunlardaki durum. Günlük hayatta da Türkler gerekse mizahta, gerekse sohbetlerinde, hatta selamlaşırken bile birbirlerine küfür ediyor. Ve gözlem ve tahminlerime göre hiçbir utanma duygusuna dahi kapılmıyorlar. Ben Türk'üm ve şahsen bu durumdan kendim adına utanıyorum. Yani biz Türklerin böyle gerekli gereksiz küfür etmesini gerektiren şey ne sizce?

Küfürü edersin de yerine göre edersin, arkadaş ortamımda ederim. Yolda biriyle konuşurken veya aile ortamında konuşurken etmezsin. Yeri zamanı vardır.

Mizaha karışmıyorum. Mizahta küfür de edersin, günlük konulara da girersin, çünkü mizahtır. Bu da dediğime bağlanıyor, gidip arkadaş ortamında o küfürlü mizahı yapabilirken aile ortamında bunu yapman ayıp karşılanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı