Türklerin orijinal oyun düşmanlığı

Vivaldi12

Millipat
Katılım
12 Ekim 2020
Mesajlar
614
Çözümler
1
Beğeniler
689
Arkadaşım Online harici para vermem diyor. Bu saçma düşünceyi anlamıyorum. Geçen gün gears 5 aldım 15 TL'ye. Hem Online hem Single. Fakat al dediğimde; "gerek yok, torrent var" dedi. Acı gerçekler. Fakat Türkçe dil olayını tamamen torrent kullanımına bağlamıyorum.
 
Katılım
18 Temmuz 2019
Mesajlar
8.405
Makaleler
3
Çözümler
86
Beğeniler
11.187
Farkında değiliz ama hepimiz Türküz, yapmadığımızı söylediğimiz şeyleri bile yapabiliyoruz. Lütfen bu konuları açmayı bırakın ve işinize bakın. Bir milyon defa tartışılmış konudan ne zevk alıyorsunuz bilmiyorum ama emin olduğum tek şey bu konuların, dayanaksız saçmalama konularının sıkması.
 
Katılım
17 Ağustos 2019
Mesajlar
1.344
Makaleler
1
Çözümler
22
Beğeniler
1.388
Yer
Kaer Morhen
Orijinal oyun alacak durumu olmadığını iddia edenlere bir şey demiyorum, kendi vicdani tercihleri ama imkanı olan veya imkan yaratabilecek gücü olanların "Ya abi oyuna para mı verilir!" demesi beni ayar ediyor. Neyse efendim, hayatta her tutumun bir karşılığı vardır. Bizim herhangi bir bela içeren ithamda bulunmamıza gerek yok.
 

Madara Uchiha

Decipat
Katılım
12 Temmuz 2020
Mesajlar
1.131
Çözümler
5
Beğeniler
781
Yer
Konoha
Biz türkler neden orijinal oyun alana ya da almaya bi' gıcıklığımız var yani "oyuna para verenin aklı yoktur" düşücesi ile düşünüyoruz?

Herkesin bir oyuna 300-400TL para vermeye bütçesi yoktur belki. Ailesi oyun almasına izin vermiyordur benim gibi. Ama parası olup oyun alabilme imkanı olupta almayanın yazık kafasına.
 
Katılım
17 Ağustos 2019
Mesajlar
1.344
Makaleler
1
Çözümler
22
Beğeniler
1.388
Yer
Kaer Morhen
Kimsenin düşmanlığı yok hem oyunların pahalı olması hem de birçok gencin para kazanma konusunda ki zorlukları bilmesi hasebiyle oyun gibi nesne olmayan bir şeye para vermek insanlara koyuyor. Bu kadar basit.
Oyunlar da zorluklarla yapılır ve oyunu yapmada görev alan birçok insan da evine ekmek götürür, biraz daha etik düşünce yapısıyla ilerlersek bence koymamalı. Tabii ki bunu söylerken ben de demiyorum ki yüzlerce TL var cebimde oyuna saçacak. Geçtiğimiz günlerde olduğu gibi sevdiğim oyunları istek listeme alıp indirimlerini bekliyorum. 50-60 TL gibi paralar bence oyun için çok değil. Keyfi bir şey olması da cabası. Bence insanın her zevkine ayırmaya para bulabildiği gibi eğer oyun oynamak hayatında yer ediyorsa buna da para ayırmaya alışmalı.
Ekonomik durumumuz iyi olsa asla böyle bir sorun ortaya çıkmazdı.
Oyun alacak durumu olmamak ayrı bir durum, arkadaş direkt olmasına rağmen "Para veren de aptaldır." diyenleri eleştiriyor anladığım kadarıyla.
 

Yeni konular

Yukarı