Türklerin toxic olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu gördükten sonra şunu yaptım:
1-) Valorant TR ve EU serverinde derecesiz modunda troll bir kişi olarak sadece 2 el oynadım.
2-) TR serverinde ilk elde sadece reportladılar beni küfür falan etmediler.2.elde sülalem kalmadı.
3-) EU serverinde ise 2 elde de bana biraz daha iyi oynamaya çalışmalısın dostum gibi kelimeler söylediler direkt küfür eden hiç kimse olmadı.
Hadi trollüğü geçtim. Aim'i fazla iyi olmayan küçük yaştaki kardeşlerimize ana bacı küfür edilmesi gerçekten hoş olmayan bir davranış.

Şöyle söyleyeyim genellikle MMO oyun oynayan birisi olarak özellikle uzak durulması gereken tipleriz nedenlerini maddeliyorum;

1- aç gözlülük hep ben mantalitesi.

2- hep en iyisi olmaya çalışmak, başarılı olamayınca diğer insanları suçlamak.

3- bir insan zaafını söyleyince bunu ağır şekilde alınıp karşı tarafa küfretmek.

4- kızınca direk trollemek, rage atmak yabancı tabiriyle.

Eğer bunları aşabilirse genel anlamda Türk oyuncu topluluğu bence her şey gayet güzel olabilir.

Bu yazdıklarınız zaten günümüz MMO oyunlarının üzerlerine kurulduğu amaçlardır. Rekabet ve beraberinde daha iyi olabilmen için para harcamana neden olan bir sisteme herkes ayak uyduracak kadar irade sahibi ve zengin olamıyor. Parası olmayan insanlar para yatıranlara yetişmek için hilelere başvurmak zorunda kalıyor. Bir oyuncunun parası yok diye ya da para yatırmak istemiyor diye para yatıranlar arasında bu kadar fark olmamalı. Farklar bu kadar açıldığı zaman ortada emek veren oyuncular sinirlenmeleri ve küfür etmeleri normal. Diğer taraftan oyunların yöneticileri hilelere bir çözüm bulamıyorsa hileler arttığı zamanda suç oyuncuya kesilemez. Oyunun içerisinde bir ticari denge yoksa ve hilelere karşı koruması zayıfsa o oyunun sonu böyle maalesef.

Hocam sadece rekabetçi giriyorum. Pek anlamadım?

Hocam anlatayım.
Şimdi CS:GO'nun içinden direkt oyun oynadığınızda burada çok fazla hile ve toksik problemli sakat Player'ler olduğu için FACEIT diye bir sistem çıktı 6-7 sene önce.
Bu FACEIT üzerinden CS:GO oynayınca ayrı bir hile önleme sistemleri var, tarayıcı üzerinden harita yasaklaması vb. olup 128 stick serverlarda hilesiz CS:GO oynayabilirsiniz.
Ayrıca FACEIT oynamak için anti cheat oluyor aynı Riot Vanguard gibi deyim size.

Normal CS:GO'ya direkt girdiğinizde 64 stick oluyor, 64 stick: Rezalet.
Burada 128 stick ve hile yok, toksik yok.

Esporcuların oynadığı yerdir FACEIT, rekabet yüksektir herkes oynayamaz.
FACEIT'te 10 level var örnek olarak xantaresi gösterebilirim. 10 level 4500 puanda falan.
https://www.faceit.com/en/players/XANTARES
FACEIT 1 level bile CS:GO'daki nova 3 ile aynı oranda diyebilirim.

Geri
Yukarı