Türkmenistan'da çoğu sosyal medya uygulaması yasak

Selam arkadaşlar, aslen Türkmenistanlıyım ve ülkede yaşadığım internet sorununu sizlere anlatmak istedim. Bildiginiz gibi ülke internet özgürlügünde dünyanın en kötülerinden birisidir. Ülkede internet fıyatları gerçekten çok pahalı ama en acısı en hızlı internet hızı 2 Mbps evet yanlış duymadınız 2Mbps ve fiyatı da 200 manada mâl oluyor. Ayrıca ülkede YouTube, Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar da yasak. Onlarla da yetinmiyorlar yetkililer bütün gün boyunca siteleri yasaklama ve internetleri denetleme çabasında. Ülkeyi azıcık olsa da eleştiren siteler tamamen yasaklanır. Uygun olmayan sitelerden bahsetmiyorum sadece bütün siteler mesela oyun indirme siteleri, canlı yayın siteleri, program indirme siteleri veya sözlükler ve forum siteleri dahil olmak üzere daha sayamadığım gerekçesiz ve gereksiz yere yasaklanan milyonlarca site. VPN hizmetleri de engelleniyor VPN kullanılırsa anında internetinizi keserler. Tarayıcılarında birçoğu yasak. Yetkililer, anonimleştiriciler ve VPN'ler dahil olmak üzere bypass araçlarının engellenmesine karşı en aktif şekilde mücadele ediyor. Videolari 360p kalitesinde izlemek dahi hayal. Bir de 30 GB boyutunda bir oyunu bir ay boyunca indirdiginizi düşünün. Türkmenistan'da dijital yaşam her yerden daha basit. En uygun internet fıyatı ortalama 100 manat ve hızı 256 Kbps ancak ülkede 2 Mbps kullanan çok az insan var çünkü pahalı olduğundan insanlar genelde 512 Kbps hızında internet kullanıyorlar ve fıyatı ortalama 150 manat. Ülkede tek bir sağlayıcı var ve bu sağlayıcı gerçekten çok fazla hizmet sunuyor mesela yurt dışındaki vatandaşlar için ayda tam 2886.0 $ karşılıgında 10 Mbps uzay hızında internet saglamaya hazırlar. Yurt dışında bir devlet kurumu için 100 Mbps internet fıyatı tam 25000.00 manada mal olacaktır ahh bu drama. Saglayıcı ev internetleri için en fazla 2 Mbps hız sunabiliyor 3 Mbps'ye bile yetmiyor. Ve ayrıca ülkedeki yetkililerin yurt dışına yaptığı açıklamalarda sansürümüz olmadıgını söyledigini ve saglayıcının web sitesinde 2 Mbps hızının yüksek hız ve ucuz fıyatla internetin tadını çıkarın demesi de gerçekten çok acı verici. Sizce bu bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce bu adalet mi? Eger fıyatlara inanmıyorsanız linkleri bırakabilirim.

Saglayıcının yurt dışına sundugu hız ve fıyatları: Biz barada | AŞTU - Aşgabat şäher telefon ulgamy

Saglayıcının ülkedeki normal insanlara sundugu hız ve fıyatları: Internet nyrhnamalary | "Turkmentelekom" EAK

Bir VPN uygulamam var maalesef Türkmenistan'dan indiren kullanıcılardan olumsuz dönüşler alıyorum. Buradaki yorumunuzu da okuyunca VPN hizmetinin sıkıntılı bir durum olduğunu anladım. Uygulamamın Türkmenistan da kullanılabilmesi için birkaç farklı yöntem kullanacağım. Bu konuda VPN uygulamamın çalışıp çalışmadığını test etme gibi bir şansınız var mı?

Bir VPN uygulamam var maalesef Türkmenistan'dan indiren kullanıcılardan olumsuz dönüşler alıyorum. Buradaki yorumunuzu da okuyunca VPN hizmetinin sıkıntılı bir durum olduğunu anladım. Uygulamamın Türkmenistan da kullanılabilmesi için birkaç farklı yöntem kullanacağım. Bu konuda VPN uygulamamın çalışıp çalışmadığını test etme gibi bir şansınız var mı?

Sağ ol dostum zaten bir VPN'im ama kodlu diğer tek tıkla açılan bütün VPN'lerin anasını ağlattılar millet artık sadece kodlu VPN'ler kullanıyor hatda kodları satarak gelir bile elde ediyor :D

Sağ ol dostum zaten bir VPN'im ama kodlu diğer tek tıkla açılan bütün VPN'lerin anasını ağlattılar millet artık sadece kodlu VPN'ler kullanıyor hatda kodları satarak gelir bile elde ediyor :D
Rica etsem bu kodlu vpn olayını açabilir misiniz. tam olarak hangisi işe yaradığını bilsem. Sunucularım arasına ücretsiz ekleyeceğim. Zira Türkmenistan da çok fazla indirme alıyorum.

Rica etsem bu kodlu VPN olayını açabilir misiniz? Tam olarak hangisi işe yaradığını bilsem. Sunucularım arasına ücretsiz ekleyeceğim. Zira Türkmenistan da çok fazla indirme alıyorum.

Kodumu istiyorsun yoksa kullandığım VPN mi?

Tor kullanmayı deneyebilir misiniz?

Bir yıl önce Tor Browser kullanıyordum her şeyi çok hızlı bir şekilde açıyordu ama şimdi deniyorum erişemiyorum yasaklamışlar şeref yoksunları her şeyi yasaklıyorlar ülke hakkında eleştirilen herhangi bir şey veya Cumhurbaşkanı'na laf atma gibi bir mevzu çıkarsa interneti daha da yavaşlatıyorlar. Gerçekten bak şu dünyadaki verilebilecek en düşük hızı veriyorlar ve buna utanmadan sıkılmadan yüksek hız deyince sinirimi daha da zıplatıyor.

Son düzenleme:
Kod dediğin Ücretli üyelik gibi bir şey mi, Yoksa Patch lenmiş VPN dosyaları mı onu tam anlyamadım. Daha hızlı iletişim için bir iletişim kanalı mevcut mu acaba?

Ücretli ama ben Telegram'dan birinden ücretsiz aldım patch lenmiş dosyalar falan gerek onu VPN'in içine atacağız kod oto açılacak neyse çok karışık. OpenVPN Shadowsocks veya v2rayng gibi VPN'ler kullanabilirsin sitenin adını hatırlamıyorum ama ücretsiz olarak kod bile oluşturabilirsin sadece v2rayng vpnine kopyala yapıştır yapman yeter. Ücretsiz kod oluşturma siteleri mevcut araştırırsan kolaylıkla bulabilirsin.

Ücretli ama ben Telegram'dan birinden ücretsiz aldım patch lenmiş dosyalar falan gerek onu VPN'in içine atacağız kod oto açılacak neyse çok karışık. OpenVPN Shadowsocks veya v2rayng gibi VPN'ler kullanabilirsin sitenin adını hatırlamıyorum ama ücretsiz olarak kod bile oluşturabilirsin sadece v2rayng vpnine kopyala yapıştır yapman yeter. Ücretsiz kod oluşturma siteleri mevcut araştırırsan kolaylıkla bulabilirsin.
Play storeden erişebiliyorsanız İkev2 Vpn yazıp Orda Türkmenistan için olan vpn bağlantısıyla test etme şansınız var mı. Yada telegram üzerinden konuşsak uygun mudur. Amacım orada çalışan bir uygulama haline gelmek.

Bir yıl önce Tor Browser kullanıyordum her şeyi çok hızlı bir şekilde açıyordu ama şimdi deniyorum erişemiyorum yasaklamışlar şeref yoksunları her şeyi yasaklıyorlar ülke hakkında eleştirilen herhangi bir şey veya Cumhurbaşkanı'na laf atma gibi bir mevzu çıkarsa interneti daha da yavaşlatıyorlar. Gerçekten bak şu dünyadaki verilebilecek en düşük hızı veriyorlar ve buna utanmadan sıkılmadan yüksek hız deyince sinirimi daha da zıplatıyor.

Bridge ile kullanmayı deneyin, bridgeleri bloklamaları söz konusu değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı