TürkNet 100 Mbps internet maksimum 88 Mbps oluyor

ArtemiSANA

Hectopat
Dün gece saatlerinde, TürkNet'e 'hattım 122Mbps'yi görüyor, yer yer 150'lere bile çıkabiliyor neden en fazla 75Mbps görebiliyorum' dedim.
Ve yanlışık ile paket değişikliği adı altında açmışım Ticket'i, desteğe cevap veren kişide, altyapınız 88 destekliyor 88 verdim demiş.
Paketimi 101Mbps down 10Mbps upload şeklinde değiştirmiş. Fakat benim takıldığım konu, ben sabit bir şekilde 100 Mbps alabilirim, bana neden en fazla 88 Mbps alabilirsiniz diyorlar. Hat değelerime bir bakın, bu internetere 88 verilir mi yahu?

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı 2.PNG

3.PNG

Türk Telekom'un uyguladığı DSLAM kilidi yüzünden 88 Mbps alabiliyorsunuz. Türknet'in veya Türk Telekom dışında bir ISS'nin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok. Türknet 100 Mbps tanımlamış, DSLAM kilidi olduğu için 88 Mbps gelmiş. Bununla ilgili birçok konu var diğer malum büyük forumda.

Türk Telekom ile iletişime geçip DSLAM'daki kilidi kaldırırsanız 100 Mbps alırsınız. Fakat son zamanlarda kesinlikle kaldırmıyorlar. Büyük tanıdıklarını koymanız lazım araya.

Modeminiz destekliyor mu?

Modemim destekliyor.

Türk Telekom'un uyguladığı DSLAM kilidi yüzünden 88 Mbps alabiliyorsunuz. TürkNet'in veya Türk Telekom dışında bir ISS'nin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok. TürkNet 100 Mbps tanımlamış, DSLAM kilidi olduğu için 88 Mbps gelmiş. Bununla ilgili birçok konu var diğer malum büyük forumda.

Türk Telekom ile iletişime geçip DSLAM'daki kilidi kaldırırsanız 100 Mbps alırsınız. Fakat son zamanlarda kesinlikle kaldırmıyorlar. Büyük tanıdıklarını koymanız lazım araya.

DSLAM kilidini, teknik destek ekibimi yapıyor?
Eğeki bu işlemi Saha dolabından yapıyolarsa halledebilirim.

Türk Telekom'un uyguladığı DSLAM kilidi yüzünden 88 Mbps alabiliyorsunuz. TürkNet'in veya Türk Telekom dışında bir ISS'nin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok. TürkNet 100 Mbps tanımlamış, DSLAM kilidi olduğu için 88 Mbps gelmiş. Bununla ilgili birçok konu var diğer malum büyük forumda.

Bana vadedilen 100 Mbps VDSL hızın 94-95'ini alabiliyorum. Sanmıyorum öyle bir şey olacağını. Paket değiştirme bölümünden otomatik kendim geçtim.

Verdikleri değer modem ara yüzünden baktığımda 102 Mbps. Sende yine rahatsız ederek tam hız vermesini iste.

Modemim destekliyor.

DSLAM kilidini, teknik destek ekibimi yapıyor?
Eğeki bu işlemi Saha dolabından yapıyolarsa halledebilirim.
DSLAM kilidini sadece Türk Telekom kaldırabilir. Eskiden Türk Telekom CEO'suna twit veya mail atıp kaldırılabiliyordu. Şimdi ne yaparsanız yapın kaldırmıyorlar. Bu Türknet'le ilgili bir konu değil, Millennicom'da hizmet alsaydınız da 88 Mbps alacaktınız DSLAM kilidi yüzünden.

Halletmeniz imkansıza yakın çünkü artık düzeltmek için uğraşmıyorlar bile.
Bana vadedilen 100 Mbps VDSL hızın 94-95'ini alabiliyorum. Sanmıyorum öyle bir şey olacağını. Paket değiştirme bölümünden otomatik kendim geçtim.

Verdikleri değer modem ara yüzünden baktığımda 102 Mbps. Sende yine rahatsız ederek tam hız vermesini iste.
Sizin bağlı olduğunuz kabinde kilit yok demek ki. Bu kadar basit bir açıklaması var. Dediğim gibi bu konuyla alakalı birçok konu mevcut malum büyük sarı forumda. Ordan bir araştırın isterseniz.

Bizzat ben de DSLAM kilidine takıldığım için 88 Mbps alıyorum 100 Mbps alabilecekken.

Geri
Yukarı