TürkNet 75 Mbps yerine 20 Mbps veriyor

Tarifede 75 Mbps hız yazıyor.

Bir arkadaşım da TürkNet kullanıyor o 75 Mbps hız alıyor ve bir sıkıntısı yok.
Ben de 75 hız alırım diye geçtim ama adamlar keyfine göre 20 Mbps hız veriyor.

Aynı sıkıntıyı kullanmaya başladığım da bende yaşadım. Hala önceki kullandığım internetin portuna bağlıymışım destek ekibi bir hafta içinde ulaşıp ankastre kutusundan ayarlamaları yaptı sonra 75 hızımı almaya başladım sırf bu hizmetten yararlanmak için bile 100 TL gibi uçuk ücret ödeyeceğim. Cidden destekleri sıfır kendi hatalarını düzeltmede bile para alıyorlar. Ama bana hızlı geri dönüş yaptılar.
umarım sorununuz en kısa sürede çözülür cidden çok rahatsız edici bir şey .

Aynı sıkıntıyı kullanmaya başladığım da bende yaşadım. Hala önceki kullandığım internetin portuna bağlıymışım destek ekibi bir hafta içinde ulaşıp ankastre kutusundan ayarlamaları yaptı sonra 75 hızımı almaya başladım sırf bu hizmetten yararlanmak için bile 100 TL gibi uçuk ücret ödeyeceğim. Cidden destekleri sıfır kendi hatalarını düzeltmede bile para alıyorlar. Ama bana hızlı geri dönüş yaptılar.
Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür cidden çok rahatsız edici bir şey.

Ben Türk Telekom'dayken de 20 Mbps alıyordum ve TürkNet'e geçtim Türk Telekom'daki aldığım hızın aynısını alıyorum ama bir de saha ekiplerini yolladıklarını ve benlik bir şey olmadığını belirtiyorlar ki eve gelen giden yok. Sanki saha ekipleri eve gelmiş kontrol etmişler ve sıkıntının bende olmadığını söylemişler ve gitmişler gibi kayıta geçmişler. Şimdi benim port değişikliği için mesaj yazmam mı gerekiyor?

Ben Türk Telekom'dayken de 20 Mbps alıyordum ve TürkNet'e geçtim Türk Telekom'daki aldığım hızın aynısını alıyorum ama bir de saha ekiplerini yolladıklarını ve benlik bir şey olmadığını belirtiyorlar ki eve gelen giden yok. Sanki saha ekipleri eve gelmiş kontrol etmişler ve sıkıntının bende olmadığını söylemişler ve gitmişler gibi kayıta geçmişler. Şimdi benim port değişikliği için mesaj yazmam mı gerekiyor?

Ben mesaj yazdığım da sorunun binadaki ankastre kutusundan kaynaklı olabileceğini söylemişlerdi. Sonra Türk Telekom ekiplerinin altyapısını kullandıkları için Türk Telekom'dan bir ekip gelip ayarladı 5 dakika bile sürmedi ben port değişikliği için herhangi bir mesaj da bulunmamıştım. Kendileri binadan kaynaklı olabileceğini söylemişlerdi. Siz destek kaydı açmayı bırakmayın çözülene kadar böyle sıkıntıları olmasa keşke düzgün bir servisleri bile yok sonra kendi hataları yüzünden yine mağdur olan biz oluyoruz.

TürkNet'e bir daha ekip yollar mısınız dedim ve yolladılar bu sefer geldi ve ankastre kutusundan ölçüm yaptı buraya 65 Mbps hız geliyor ve ankastre kutusundan da modeme 20 gidiyor dedi yani sorun iç tesisatta dedi. Bende ankastre kutusundan modeme gelen kabloyu CAT 6 olarak değiştirdim ve sorunum çözüldü sayılır 55 Mbps hız ve 8 Mbps upload alıyorum bu bana yeterli destekleriniz için sağ olun. Sorunum çözüldüğü için konu kapatılmıştır.
Konu kilitlensin lütfen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı