TürkNet ADSL'den VDSL'e Geçiş Sürecim

fakedesinger

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Fake Japanese
Merhaba 16 Mbps internet hızları ile boğuşan ailemize artık daha fazla hız gerekti. Araştırmalarım sonucunda VDSL2 destekleyen bir modeme ihtiyacım olduğu gördüm ve satın aldım. Satın aldığım modem uygun fiyatı ile beni güldüren Huawei HG658 V2 Modem oldu. Sırada ise TürkNet'in kendi sitesinden talep oluşturmak vardı. Kolay bir şekilde talebimi oluşturdukdan sonra 2 saat içinde beni aradılar ve bilgilendirme yaptılar. 2 saat içerisinde internetsiz kaldım bunuda belirteyim.Bir kaç dakika sonra internetim elime ulaştı ve muazzam rakamlara internet sahibi oldum. Aşağıya yeni değerlerimi bırakıyorum umarım geçmek isteyen arkadaşlara ufacık bile olsa yardımım dokunmuştur :)

1610095460405.png

1610095383231.png

Merhaba 16 Mbps internet hızları ile boğuşan ailemize artık daha fazla hız gerekti. Araştırmalarım sonucunda VDSL2 destekleyen bir modeme ihtiyacım olduğu gördüm ve satın aldım. Satın aldığım modem uygun fiyatı ile beni güldüren Huawei HG658 V2 Modem oldu. Sırada ise TürkNet'in kendi sitesinden talep oluşturmak vardı. Kolay bir şekilde talebimi oluşturdukdan sonra 2 saat içinde beni aradılar ve bilgilendirme yaptılar. 2 saat içerisinde internetsiz kaldım bunuda belirteyim.Bir kaç dakika sonra internetim elime ulaştı ve muazzam rakamlara internet sahibi oldum. Aşağıya yeni değerlerimi bırakıyorum umarım geçmek isteyen arkadaşlara ufacık bile olsa yardımım dokunmuştur :)

Eki Görüntüle 823759
Eki Görüntüle 823756
Aramanla İnterneti bağlamaları ne kadar zaman aldı ?

TürkNet altyapısı mı?
Yoksa TT üzerinden mi alıyorsunuz? Altyapınız kaç Mbps destekliyor?
Bende İSS değiştireceğim fakat NetSpeed ve TürkNet arasında kararsızım.

Ben de ADSL'den VDSL geçtim 1 saat sonra hızlarım yükseldi, bu paket kaç TL?

Aramanla İnterneti bağlamaları ne kadar zaman aldı ?
İnternet üstünden başvuru yaptıktan sonra 2 saat içinde aradılar bilgilendirme yaptılar. Aramada ne kadar hız alabileceğim VS. konuşuldu onay istendi 1-2 dakika sonra internet bağlandı. Sadece yeni modeme bilgileri girmek kaldı bana bununda herhangi bir zorluğu olmadı.
Yoksa TT üzerinden mi alıyorsunuz?
TT altyapısı kullanıyorum TürkNet altyapısını desteklemiyor benim konumum :(
Hayırlı olsun hocam. Hangi paketi aldınız?
95 TL olan paketi tercih ettim. 75 Mbps kadar sınırsız olan paket diye geçiyor.
Ben de ADSL'den VDSL geçtim 1 saat sonra hızlarım yükseldi, bu paket kaç TL?
95 TL Hocam. 85 TL'ye 35 Mbps almaktansa 95 TL'ye 75 Mbps almak daha mantıklı geldi :)
Bende İSS değiştireceğim fakat NetSpeed ve TürkNet arasında kararsızım.
2 yıla yakındır TürkNet kullanıyorum ve gayet memnunum. 1 kere bakım yüzünden internetim kesilmişti ama ondan sonra kopma daha yaşamadım sadece hız ile alakalı bir problemim vardı ve onuda çözdüm. Şuanda mutlu mesut yaşıyoruz bakalım :D
1610098601541.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı