TürkNet akşamları hızımı sınırlıyor ve ping artıyor

Serhat Türkmen

Hectopat
Gündüz pingim 23 iken, akşam 60 sabit oluyor. Download 33 iken akşam yükseliyor. 10-20'ye sonra 4-5'e düşüyor test bitmeden. Yaşayıp sorunu çözen var mı?

Türknet kullanıyorum. LOL oyununda 33-36 arası sabit gecikme değerleri alıyorum. 35 Mbps sürekli aynı oluyor. Herhangi bir sıkıntı yok.

İstanbul gibi yoğun bir şehirde yaşıyorsanız normal. Çoğu kişiye bir IP düştüğü için öyle.
Çözüm bu :)

Aynı sıkıntı bende de var 2 gündür, TurkNet kullanıyorum. Genel bir sorun var anlaşılan. Benim hızım pek düşmüyor ama pingim çok yükseliyor. 1 hafta boyunca çözüm getirdiler getirdiler, getirmediler başka ISSye geçeceğim. TurkNet'ten ayrılmak istemiyorum ama bu sorun çözülmezse ayrılacağım.

İstanbul gibi yoğun bir şehirde yaşıyorsanız normal. Çoğu kişiye bir IP düştüğü için öyle.
Çözüm bu :)
Bursa`da yaşıyorum. IPv6 geçmemi önerir misiniz? Pek bilgim yok.
Aynı sıkıntı bende de var 2 gündür, TurkNet kullanıyorum. Genel bir sorun var anlaşılan. Benim hızım pek düşmüyor ama pingim çok yükseliyor. 1 hafta boyunca çözüm getirdiler getirdiler, getirmediler başka ISSye geçeceğim. TurkNet'ten ayrılmak istemiyorum ama bu sorun çözülmezse ayrılacağım.
Bende de tam 2 gündür. Hızım nPerf`de 33 çıkıyor fakat diğer tüm sitelerde 3-5.

Benim de iki akşamdır aynı dediğin gibi. Pingim 13-14 çıkar normalde 50-55 arası çıkmaya başladı iki gündür. Download da yerlerde 5-6 mbit normalde 50 mbit kullanıyorum.

Geri
Yukarı