TürkNet alyapısı

WANTED_k

Hectopat
Merhaba, ben İstanbul esenyurt ta ikamet ediyorum. Aramızda esenyurt ta TürkNet yapa altyapısı kullanan var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

TürkNet'in kendi altyapısı mahallende varsa eğer TürkNet'in internet sitesinden sorgulayabilirsiniz.

Türkiye'de internet o kadar kötüki mahallede yok binada TTNET bile yok port açmıyor TTNET yan binadan port kullanıyorum TürkNet sitesinden baktığımda bulunduğunuz santralde çalışma var diyor.
Ben mevcut mahalleyi arıyorum ki evi taşıyayım.

YAPA Hizmetini TürkNet' in sitesinden bakabilirsiniz. Sayfanın son taraflarına doğru nerde yapa bulunuyor gözüküyor. Turknet link
YAPA Hizmetini TürkNet' in sitesinden bakabilirsiniz. Sayfanın son taraflarına doğru nerde yapa bulunuyor gözüküyor. Turknet link
Evet ben kontrol ettim esenyurtta aktif yapa hizmeti sunuluyor Türknet sitesinden hız sorgulamasını yaptırınız genel olarak o hızı elde ediceksinizdir. AKTİF YAPA HİZMETİ KULLANIYORUM.

Madem evi taşıyacaksınız, Turknet fiber olan bir yere taşının.

YAPA sanıldığı kadar süper bir altyapı değil. Santrale yakın değilseniz işkence çekersiniz.
Hayır yanlış bilgilendirme olmasın, YAPA sayesinde türktelekom dırdırından kurtuluyorsun ve TürkNet direk senle ilgilenebiliyor evet eskiden YAPA konusunda bazı sorunlar bulunuyordu, müşteri temsilciler genel olarak ilgilenmiyordu ama şimdi düzeltildi.

@BerkantYILMAZ zaten kendi altyapısı olduğu için ilgilenmek zorunda, benim kastetmek istediğim şey her yapa kullanıcısı iyi hizmet almıyor.

Santrale yakın olanlar yüksek hız alabilirsen uzakta olanlar yüksek ping ve düşük hız alıyorlar.

Evim santrale uzak sayılır 100 MB hızdan 89'unu alıyorum diyebilirim herhangi bir pingim ve düşük hızım yok ben memnunum sizin internet servis sağlayacınız neydi acaba?

@BerkantYILMAZ uzak değilsiniz demek ki. Ben Turknet VAE'deyken 12 Mbps alıyordum. Pingim ise CS GO vb oyunlarda 50-60 arasında gidip geliyordu. Bölgeme Turknet YAPA gelince 12 Mbps hız almaya devam ediyordum ama pingim 90-100'e fırladı.

Bu AKN'nin TürkNet altyapısında kaldırıldığı zaman ben de nasiplendim. O zamanlardan bahsediyorum. Daha sonra Netspeed'e geçtim çok daha iyi hizmet aldım.

Geri
Yukarı