TürkNet aşırı yavaş internet

ALDACI

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba TürkNet kullanıcısıyım. Birkaç haftadır hız sorunu yaşıyorum. Desteğe yazmama rağmen sorun olmadığını söylüyorlar. Kablosuz testlerde indirme çok kötüyken yükleme iyi fakat kablolu testlerde zaman zaman indirme değerlerim de kötüleşiyor. Modem kaynaklı mı bir sıkıntı var yoksa TT kaynaklı bir sıkıntı mı var? Hat değerleri ve testleri aşağıya bırakacağım, yardımcı olursanız sevinirim.

hat değerleri .png

paket.png

tes2ız.png

test.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım profilinizi hızlı profile almışsınız onu standarta almanızı tavsiye ederim. SNR Margin değeriniz düşük bu dediğimi yaparsanız hızınız 70 mbps'e kadar düşebilir ama daha kararlı bir bağlantı sağlayabilirsiniz. Bu hız düşüklüğü bende de var bugünlerde olabiliyor, malum herkes evde.

TürkNet kullanıcısı olarak 2 gündür bende de çok fena sıkıntı var. Hızım 0.49'a kadar düştü kafayı yiyeceğim teknik desteğe yazdım bir sorun gözüküyor bakiyoruz dediler. Hala geri dönüş yok.
Sanırım profilinizi hızlı profile almışsınız onu standarta almanızı tavsiye ederim. SNR Margin değeriniz düşük bu dediğimi yaparsanız hızınız 70 mbps'e kadar düşebilir ama daha kararlı bir bağlantı sağlayabilirsiniz. Bu hız düşüklüğü bende de var bugünlerde olabiliyor, malum herkes evde.
Onu nasıl yapacağız?

Benim de dün akşam hızlarım böyleydi sabaha düzelmişti. Bakım olabilir. Desteğe tam olarak ne yazıyorsunuz da sorun olmadıklarını söylüyorlar? İndirme hızınızın görselini koyuyor musunuz?

Benzer sorunları yaşıyorum, bir saat arayla ping yükseliyor ardından internet kesiliyordu sorunun modem kaynaklı olduğunu düşündüm, 3 farklı modem denedim değişen bir şey olmadı. Yaklaşık 1 haftadır evimde internet yok, arıza kaydı bıraktım pazartesi günü gelip apartman tesisatını kontrol edeceklermiş. Turknet fena patladı, genel olarak benzer sıkıntı yaşıyor müşterileri.

yapa kullanmıyorum
Benzer sorunları yaşıyorum, bir saat arayla ping yükseliyor ardından internet kesiliyordu sorunun modem kaynaklı olduğunu düşündüm, 3 farklı modem denedim değişen bir şey olmadı. Yaklaşık 1 haftadır evimde internet yok, arıza kaydı bıraktım pazartesi günü gelip apartman tesisatını kontrol edeceklermiş. Turknet fena patladı, genel olarak benzer sıkıntı yaşıyor müşterileri.
30 dakika oyun oynayayım dedim 1000 pingler de gezdi sinir krizi geçirtecekler adama.
Benim de dün akşam hızlarım böyleydi sabaha düzelmişti. Bakım olabilir. Desteğe tam olarak ne yazıyorsunuz da sorun olmadıklarını söylüyorlar? İndirme hızınızın görselini koyuyor musunuz?

Hızınız da sorun yok diyip kapatıyorlar destek kaydını. Her seyi söylüyorum lakin bir sonuç alamadım

edit
Destek kaydını bir daha açtım. 4 adet hız testi SS'i koydum. Gelişmeleri sizinle paylaşacağım.[/QUOTE]

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı