TürkNet Data Rate hızını, hız testinde alamıyorum

oguzyukcell

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. TürkNet'in 35Mbps'lik paketinden 100Mbps'lik paketine geçiş yaptım. Kısa süre sonra internetim gidip geldi ve TürkNet'in sitesinde ve modemin arayüzünde ki data Rate bölümünde 86Mbps gözüktü. Fakat hız testi yaptığımda hâlen eski internet hızımı yani 35Mbps'i alıyorum. Modem ayarlarını gözden geçirdim bir şey bulamadım ve denemek amaçlı modemi tekrardan kurdum fakat değişen olmadı. Bahsettiğim bölümle ilgili aşağıya bir görsel bırakıyorum.

1605030284840.png

PC çerezlerini temizleyip tekrar denediniz mi? DNS kullanıyorsanız otomatik olarak işaretleyin ve tekrar gözlemleyin.

Ek olarak mobilden denediniz mi? Sadece PC'de mi bu şekilde?

Dostum ben de 35 kullanıyordum daha sonra 100 geçtim. Bende de geçiş seninki gibi problemliydi tam hızı alamıyordum. Sürekli destek ekiplerine hızı alamadığımı belirttim ve şu an 115-120MBIT civarı alıyorum. Yapman gereken destek ekiplerine ulaşmak. Başka çözümü var mıdır bilmiyorum.

Dostum ben de 35 kullanıyordum daha sonra 100 geçtim. Bende de geçiş seninki gibi problemliydi tam hızı alamıyordum. Sürekli destek ekiplerine hızı alamadığımı belirttim ve şu an 115-120MBIT civarı alıyorum. Yapman gereken destek ekiplerine ulaşmak. Başka çözümü var mıdır bilmiyorum.
Bunun öncesinde VDSL altyapı geldiğinde 16mbps'den 35'e geçerken yine bu tarz bir sorun yaşamış modemi yeniden kurduğumda düzelmişti. Şuan paylaştığım görselde modeme 86mbps geldiği gözüküyor fakat hız testinde önceki internetimin aynısını alıyorum. Türknet OİM'den geçiş işlemini yaptım ve 2dk sonra internetim gidip geldi ve orada gösterilen hız değişti.
PC çerezlerini temizleyip tekrar denediniz mi? DNS kullanıyorsanız otomatik olarak işaretleyin ve tekrar gözlemleyin.

DNS zaten otomatikte, telefondanda denediğimde aynı sonucu alıyorum. Bunun öncesinde sadece adsl altyapı vardı daha sonra vdsl alt yapıya geçildi. 16 mbps internetimen 35’e geçerken yine bu durumun aynısı olmuştu. Arayüzde 35 gösteriyor fakat 16 alıyordum. Modem bir kaç kez yeniden kurduktan sonra düzelmişti. Şimdi yine aynısını yaptım fakat değişim olmadı. Modemin modeli ASUS DSL-AC51

Çerezleri temizledim, Kablolu kablosuz her şekilde denedim, Modem değiştirdim denedim, DNS'i otomatik kullanıyorum sonuç halen aynı.
Yazıyorum fakat sistem kaynaklı bir sorun görülmemektedir diyorlar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı