TürkNet dolandırıcı mı?

AirLife

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Bir buçuk ay önce TürkNet altyapı sorgulama da bakınca "tebrikler, aktif alt yapımızdasınız" yazıyordu. Hatta konusunu bile açmıştım gerçek mi diye.

Hatta konum burada ve fotoğrafı var. Her şey orta da gözüküyor. 2-3 haftadır ise sorgulama sitelerin hiçbirinde adresimde altyapı sorgulama yapamıyordum. Çalışma var herhalde dedim. Bugün sonuçlara ulaşabildim ve TürkNet'te arama yaptığımda "altyapımızdasınız" diye bir sonuç çıkmadı. Bu dolandırıcılık değil mi? Müşteriyi kandırmak değil midir bu şimdi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir buçuk ay önce TürkNet altyapı sorgulama da bakınca "tebrikler, aktif alt yapımızdasınız" yazıyordu. Hatta konusunu bile açmıştım gerçek mi diye.

Hatta konum burada ve fotoğrafı var. Her şey orta da gözüküyor. 2-3 haftadır ise sorgulama sitelerin hiçbirinde adresimde altyapı sorgulama yapamıyordum. Çalışma var herhalde dedim. Bugün sonuçlara ulaşabildim ve TürkNet'te arama yaptığımda "alt yapımızdasınız" diye bir sonuç çıkmadı. Bu dolandırıcılık değil mi? Müşteriyi kandırmak değil midir bu şimdi?
Altyapı sorgulaması yaptığınzda çıkan ekranın ekran görüntüsünü buraya gönderebilir misiniz? Forumda ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum ancak, bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi ISS'den almanız en mantıklısı olacaktır.

Altyapı sorgulaması yaptığınzda çıkan ekranın ekran görüntüsünü buraya gönderebilir misiniz? Forumda ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum ancak, bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi ISS'den almanız en mantıklısı olacaktır.

Konudaki fotoğraf bu.

Adsız.png

Şimdi sorgulattığım da adresimde bir abonelik olduğu için çıkmıyor sonuç. Karşı dairemi sorgulatıyorum bu çıkıyor.

Adsız123123.png

Bende yaklaşık 8-9 ay önce aktif alt yapılarındaydım. Daha sonra sorguladığımda "alt yapınızda çalışma olduğundan dolayı bilgilerinize bakamıyoruz, ilerleyen günlerde tekrar deneyiniz" tarzında yazı çıkıyordu. 1 ay önce sorguladığımda uyarı kalktı ve 75 Mbit VDSL2 geldi.

Konudaki fotoğraf bu.

Eki Görüntüle 682285

Şimdi sorgulattığım da adresimde bir abonelik olduğu için çıkmıyor sonuç. Karşı dairemi sorgulatıyorum bu çıkıyor.

Eki Görüntüle 682286
TürkNet dolandırıcı değil. Eğer halihazırda aboneliğiniz varsa -ki var demişsiniz- bu alabileceğiniz hızlar bazen değişiyor altyapı sorgulama sisteminde. Sizin yapmanız gereken şey şu; bölgenizde TürkNet kullanan var mı bir öğrenin ve onların ne kadar hız aldığını sorun -tabii bu mümkünse- ve ayrıca; siz hangi paketi ve ISS'yi kullanıyorsunuz şuan aktif olarak?

Bende yaklaşık 8-9 ay önce aktif alt yapılarındaydım. Daha sonra sorguladığımda "alt yapınızda çalışma olduğundan dolayı bilgilerinize bakamıyoruz, ilerleyen günlerde tekrar deneyiniz" tarzında yazı çıkıyordu. 1 ay önce sorguladığımda uyarı kalktı ve 75 Mbit VDSL2 geldi.
Tabii bu da var. Altyapılarında çalışma veyahut bakım varsa, bazen böyle olabiliyor.
O zaman sorguladığınızda anladığım kadarıyla Bizzat Türknet'in boş portu var imiş. Kendi portları bittiğinden dolayı Türktelekom portlarından size hizmet sunuluyor. Yani geç kalmışsınız kapmışlar.
Bu da mümkün bak :)

Bende alt yapı vardı zaten. 80'e kadar alabiliyordum. TurkNet'in kendi alt yapısı olduğunu yeni öğrenmiştim. Şimdi ise yok diyor ve aynı, eski sonuçları veriyor bana.

O zaman sorguladığınızda anladığım kadarıyla Bizzat Türknet'in boş portu var imiş. Kendi portları bittiğinden dolayı Türktelekom portlarından size hizmet sunuluyor. Yani geç kalmışsınız kapmışlar.

Sanmıyorum. Forumdan birisine sordum çok kısa sürede TurkNet alt yapısına geçtim dedi. TurkNet'e sordum 1 hafta içinde geçersiniz dedi. TurkNet'e geçtiğimden beri VAE'den alıyorum internetimi. Geçtiğimde de adres sorgulamaya baktığım da hala gözüküyordu aktif alt yapı.

Ek olarak adresimde, caddem de çok internet kullanıcısı olduğun düşünmüyorum. Geç kaldığımı da sanmıyorum bu yüzden. Benim binam da bile 2 kişide var sadece. Şu an tek düşündüğüm kandırıldığım maalesef.

Tabii bu da var. Altyapılarında çalışma veyahut bakım varsa, bazen böyle olabiliyor.

Bu da mümkün bak :)

Ee şimdi adamlar da olan santrali mi kaldırdı şimdi ? Önceden çıkıyordu da sonuç şimdi çıkmıyor. Çalışma uzun süredir var diye tahmin ediyorum. Dediğim gibi kaç haftadır alt yapı sorgulama yapamadım. Ama önceden çıkan sonuç niye şimdi çıkmıyor ? Dediğim gibi adamlar masraf edip kendi santralini alıp, kaldıracak mı çalışma da ?

Bende alt yapı vardı zaten. 80'e kadar alabiliyordum. TurkNet'in kendi alt yapısı olduğunu yeni öğrenmiştim. Şimdi ise yok diyor ve aynı, eski sonuçları veriyor bana.

Sanmıyorum. Forumdan birisine sordum çok kısa sürede TurkNet alt yapısına geçtim dedi. TurkNet'e sordum 1 hafta içinde geçersiniz dedi. TurkNet'e geçtiğimden beri VAE'den alıyorum internetimi. Geçtiğimde de adres sorgulamaya baktığım da hala gözüküyordu aktif alt yapı.

Ek olarak adresimde, caddem de çok internet kullanıcısı olduğun düşünmüyorum. Geç kaldığımı da sanmıyorum bu yüzden. Benim binam da bile 2 kişide var sadece. Şu an tek düşündüğüm kandırıldığım maalesef.

Ee şimdi adamlar da olan santrali mi kaldırdı şimdi ? Önceden çıkıyordu da sonuç şimdi çıkmıyor. Çalışma uzun süredir var diye tahmin ediyorum. Dediğim gibi kaç haftadır alt yapı sorgulama yapamadım. Ama önceden çıkan sonuç niye şimdi çıkmıyor ? Dediğim gibi adamlar masraf edip kendi santralini alıp, kaldıracak mı çalışma da ?
Eh, neticede bu sorunu forumdaki hiç kimse çözemez gibi duruyor. Online işlemlerden şikayet talebi oluşturun madem, dönsünler size bir bakalım çünkü bende merak ettim, baya garip.

Yani şöyle açıklayayım. Legal dolandırıcı...
Şimdi bu konuların ayrıntılarını irdelemeyelim, gerek yok, ama az çok herkes bu konuların farkındadır.
Başımdan geçen TürkNet hikayesini anlatayım önce; toplam da 2 sene kadar TürkNet aboneliğim oldu. Son 6 ay boyunca download ve özellikle paket kayıpları sorunlarım olmaya başladı. Aboneliğimi iptal ettirmeden önce ki son 2 ay boyunca Full time 100Mbps download hızım 7Mbps olmaya başlamıştı. Bu detaya girmeden uzatmadan sonuca bağlamak istiyorum. Kendileri Online destek siteleri üzerinden açtığım tüm destek kayıtlarıma yanıt olarak hiçbir şey söylemiyorlardı. Arada bir kafaları estiği zaman "beyefendi olağan bir durumdur" deyip "sorunum çözüldü" diye benim açtığım destek kayıtlarımı kapatıyorlardı. Son iki ay içinde 40 tane aynı konu üzerinden destek kayıtları açtığımı bilirim. Neyse sonunda evime bir de "evinde teknik destek ekibi" diye bir kişi gönderdiler. İç tesisatımı kontrol etmek için...Adam geldi sorun bulamadı ve maksimum 5 dakika durdu, bana sorun bulunamadığına dair olan kağıdı imzalattı ve gitti. Ertesi gün 2 ay boyunca sorunlu olan internetim düzelmişti? Ben iki ay boyunca yalvardım ve faturalarını ödedim, söz de teknik ekip geldi 5 dakika durdu hiçbir şey yapmadı gitti ve ertesi gün düzeldi? Neyse dedim...Ama baktım bir sonra ki ay hizmet bedeli olan +99 TL faturaya yansıtmışlar, bir de 2 adet statik ıp bedeli :D kendilerine yine destek kaydından yazdım, ama aynı döngüyü bana yaratmaya devam ettiler. Öyle mi dedim, gittim oturduğum ilçe de ki tüketici hakem başkanlık binasına ve gerekli ekran görüntüleri ve kayıtların olduğu tarih bilgileri, artık ne varsa şikayet dilekçe mi oluşturdum ve TürkNet aboneliğimi o gün iptali için dilekçe gönderdim. 7 gün sonra benim TürkNet abonelik iptal oldu, hemen de ertesi gün beni TürkNet'den birisi aradı. "Beyefendi neden TürkNet aboneliğinizi sonlandırdınız?" Diye soru sordu. Kadındı ama gerçekten tutamadım kendimi ve kendisine "siz manyak mısınız" diye sordum. Sonra cevap vermedim ki zaten farkında, verdiğim dilekçe işe yaramıştı. Bu sefer kadın bana döndü özür diledi, ve 2 adet internet faturası, 2 adet statik ıp ve hizmet bedeli olan tüm masrafın bedelini kredi kartıma 2 saat içinde yatıracağını söyledi. Yaptı da :)

Şimdi bir de şunu söylemek istiyorum. Geçtiğimiz ilk upload 2 kat hız yükseltme işlemleri oldu. Öyle reklamlar eşliğinde, pozitif pozitif kalpli malpli resimler ve yazılar eşliğinde. Herkes bir çoştu tabii upload X2 kat hızlı oldu diye. Kısa bir süre sonra zam yapıldı. TürkNet'e bunu soranlara karşın TürkNet ekipleri dönüp otomatik cevapları verdi; "biz de istemezdik ama maliyetlerimiz arttı covid döneminde" neyse bu maliyet ne çok merak ediyorum? Upload X2 olması mı? Yani bu süreç de başka ne maliyetleri artmış ki? Neyse uploadlar geri alındı. Sanırım arada artan tek şey her zaman ki gibi kullanıcıya geçirdikleri zam :) yani legal dolandırıcı bir tek TürkNet değil. Ama TürkNet bu konuda sağ gösterip sol vurma işini daha iyi yapıyor. Diğer internet sağlayıcıların da aşağı kalır bir yanı yok. Al birini vur ötekine...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı