TürkNet Düşük internet hızı

Yer
samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aylar boyunca 16Mbps internet paketi kullanıyordum ki zaten bana altyapımın maks. 14Mbps alabileceğini söylemişlerdi. Geçen hafta baktığımda ise altyapı çalışması olduğunu gördüm. Hemen kontrol ettim ve hızımın 61Mbps olabileceğini gördüm. TürkNet'ten 35Mbps'lik pakete geçiş yaptım ama download hızım 5MBps upload ise 1MBps'in üstüne çıkamıyor. Santrale olan uzaklığımı sorduğumda da bana 200 metreden daha az olduğunu söylediler. Margin değerine falan baktım 200 metreden eser yok sanki bir de siz bakar mısınız ben sağlıklı olarak kaç Mbps internet alabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191217-164238.png
    Screenshot_20191217-164238.png
    53,7 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_20191217-164222.png
    Screenshot_20191217-164222.png
    63,3 KB · Görüntüleme: 66
  • m (1).PNG
    m (1).PNG
    12,6 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20191212-180739.png
    Screenshot_20191212-180739.png
    62,7 KB · Görüntüleme: 74
Bu problemi türknet çözecek. Belli ki Türknet'in altyapısında sıkıntı var yada sana o kadar hız vermiyor. Yasal olarak birşey de diyemezsin çünkü sana 35 Mpbs'e kadar demiş. Bu illa 35 alacaksın anlamına gelmez 1 Mpbs bile alabilirsin. Teorik olarak haksız sayılmıyor. Biraz beklersen uzman arkadaşlar deneyimlerini aktarırlar.

Bu problemi TurkNet çözecek. Belli ki TurkNet'in altyapısında sıkıntı var ya da sana o kadar hız vermiyor. Yasal olarak bir şey de diyemezsin çünkü sana 35 Mbps'e kadar demiş. Bu illa 35 alacaksın anlamına gelmez 1 Mbps bile alabilirsin. Teorik olarak haksız sayılmıyor. Biraz beklersen uzman arkadaşlar deneyimlerini aktarırlar.

Sorunum düzeldi 77Mbps internet alabiliyorum.

Sorunum düzeldi 77Mbps internet alabiliyorum.

Merhaba sorunun kaynagi nedir acaba ogrenebildiniz mi?
Ben de 24 Mbps alabilecegimi gordum ve internete basvurdum fakat ADSL olarak aldigim baglanti VDSL olarak aldigim hizdan daha az şu an 1.5 3Mbps arasi download upload da seninki gibi 1'i gecmiyor

Merhaba sorunun kaynagi nedir acaba ogrenebildiniz mi?
Ben de 24 Mbps alabilecegimi gordum ve internete basvurdum fakat ADSL olarak aldigim baglanti VDSL olarak aldigim hizdan daha az şu an 1.5 3Mbps arasi download upload da seninki gibi 1'i gecmiyor.

ADSL bağlantı hızı zaten VDSL'den düşük normalde. Burada sorun nerede anlamadım?

ADSL bağlantı hızı zaten VDSL'den düşük normalde. Burada sorun nerede anlamadım?

Altyapım VDSL ama ADSL'de daha yüksek alıyorum.
Müşteriden kaynaklıdır derken nasıl oluyor acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200203-162753_TurkNet.jpg
    Screenshot_20200203-162753_TurkNet.jpg
    140,3 KB · Görüntüleme: 54
Altyapım VDSL ama ADSL'de daha yüksek alıyorum.
Müşteriden kaynaklıdır derken nasıl oluyor acaba?

Yani demek istedikleri şu ki; bizim hattımızdan dolayı bir sorun yok. Sana VDSL'i sorunsuz ulaştırıyoruz. Sorun kullanıcıdan kaynaklanıyor. Öncelikle modeminiz VDSL uyumlu mu? Eğer ADSL uyumluysa VDSL hızlarını kaldırmaz.

Yani demek istedikleri şu ki; bizim hattımızdan dolayı bir sorun yok. Sana VDSL'i sorunsuz ulaştırıyoruz. Sorun kullanıcıdan kaynaklanıyor. Öncelikle modeminiz VDSL uyumlu mu? Eğer ADSL uyumluysa VDSL hızlarını kaldırmaz.

VDSL uyumlu modem.

Kurulumda da sıkıntı yok. Telefon prizinin içinde portlara kırmızı ve beyaz bağlı sadece ama zaten onların bağlı olması gerek dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı