TürkNet Eve gelen internet stabil değil

P1S4G0R

Hectopat
Daha fazla  
TürkNet kullanıyorum.
Daha önce böyle bir sorun yaşamadım, evime gelen internetin sorunu;
Stabil olmaması bu durum 1 gündür devam ediyor modemde bulunan internet ışığı ara ara (saatte bir bazen 3 saatte bir) sönüyor ve internete ulaşamıyorum, DSL ışığı için de aynı durum söz konusu.
Kablo vs hiçbir aksam ile oynanmadı konu hakkında destek talebinde bulundum ve alt yapısını kullandığım Türk Telekom'un bana ulaştırdığı son mesaja göre sorun müşteri kaynaklıymış. Bu durumu nasıl çözebiliriz?

Genelde eve iletim yapan ankastre kutusunda yada kablosundan meydana gelen sorunlar kullanıcı sorunu oluyor.Bir elektrikçinin gelip kontrol etmesini istemelisiniz.

Bunu birçok sorun teşkil edebilir.Yağan yağmurla kablonun aşınması ve sonrasında oluşan parazitlenme, kablo aşınması veya yıpranması, bölgenin interneti etkin ve ağır şekilde kullanması gibi.Maalesef bu sıralar çok yaygın olan bir problem, çözümü beklemek gibi sanırım.

Bunu birçok sorun teşkil edebilir.Yağan yağmurla kablonun aşınması ve sonrasında oluşan parazitlenme, kablo aşınması veya yıpranması, bölgenin interneti etkin ve ağır şekilde kullanması gibi.Maalesef bu sıralar çok yaygın olan bir problem, çözümü beklemek gibi sanırım.

Şuan kablolara baktık, duvardaki çıkış ile modemin arasındaki ufak kabloyu değiştirmemiz sorunu çözdü umarım diğer arkadaşlarda da bu şekilde hallolur ve duvardaki bağlantılar ile uğraşmak zorunda kalmazlar (kablonun ucunu soyduktan sonra çakmakla yaktık)
Şuan kablolara baktık, duvardaki çıkış ile modemin arasındaki ufak kabloyu değiştirmemiz sorunu çözdü umarım diğer arkadaşlarda da bu şekilde hallolur ve duvardaki bağlantılar ile uğraşmak zorunda kalmazlar (kablonun ucunu soyduktan sonra çakmakla yaktık)

herşeyi tamam ettik an itibarı ile gene aynı sorun başlarım böyle müşteri kaynaklı soruna kaynağının bizde olduğundan şüpheliyim bıktım bune ya #@**# böyle altyapıyı

Son düzenleme:
Hangi marka modem kullanıyorsunuz?
Asus wireless AC750 wifi VDSL/ADSL modem router
elektirikçi geldi ve baktı kabloların ucunu yeniden yaptı şuanda stabil ama bu sefer de hızım 3 te 1 oranında düştü önceden 8 download 0.60 upload alıyordum şuanda 3 download 0.20 upload alıyorum bu nerden çıktı şimdi

Asus wireless AC750 wifi VDSL/ADSL modem router
elektirikçi geldi ve baktı kabloların ucunu yeniden yaptı şuanda stabil ama bu sefer de hızım 3 te 1 oranında düştü önceden 8 download 0.60 upload alıyordum şuanda 3 download 0.20 upload alıyorum bu nerden çıktı şimdi

Dandik kablo bağlatmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı