TürkNet Güvenilir mi ?

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
Sorunum malum ülkemizin sorunu TTNET'in bilgisiz ve cahil elemanlarından dolayı bir türlü internetimin stabil gelmemesidir. Bulunduğum bölgede alt yapı ADSL hattır. Bende dün bir araştırma yaptım Türknet'in AKK'siz tarifelerine rastladım. Hemen sitesinden bulunduğum bölgeyi sorgulattığım da 16 mbps hız alabileceğim gösterildi. Kafamda şöyle sorular oluştu. Bu Türknet yinede telekomun alt yapısını kullanmıyor mu ? Türknet'e geçersem sorunum yine devam eder mi ?

Sizden ricam Türknet'e geçersem pişman olup olmayacağımın cevabını istiyorum. İnanın TTNET'i her ay 20 kez arıyorum. Son 2 aydır özellikle internetim de ciddi sorunlar yaşıyorum. Ve müşteri temsilcisinin cevapları, inanın küfretmemek için zor tutuyorum kendimi. Hızım 0.67 mbps diyorum oradan bana AKK'nı doldurduğunuz için böyle diyorlar. Arıza kaydı bile almamaya başladılar. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Türknet'de 3. ayımı tamamladım. TT altyapısında olduğum için önceden 150 GB AKN ile kullanıyordum. Şuan o da kalkınca yeme de yanında yat. AKN kalktıktan sonra ara ara hız düşüşleri yaşıyorum ve hızım 15 MBPS'e kadar düşüyor. Şuan öyle bir düşüşteyim ve 16 MBPS alıyorum. Ama en fazla 1 saat sürüyor bu durum ve sonra hızım normale dönüyor. Bir de AKN kalkmadan önce ortalama 65 MBPS alıyordum. Kalktıktan sonra tam olarak bana söylenen hızı, yani 75 MBPS'i alıyorum. Hatta 2 gün önce 85 MBPS bile gördüm.
Müşteri hizmetleri konusuna gelirsek, ben müşteri hizmetlerini arayacak ciddi bir sıkıntıyla hiç karşılaşmadım. Sadece bir kez aradım o da fatura ödemeyle alakalı idi. Kredi kartıyla ödeme yapamıyordum, PTT'den ödeyebileceğimi söylediler ve öyle yaptım.
Yani kesinlikle Türknet'i öneririm. Taahhütsüz, ucuz, hızlı ve sınırsız internet. Daha ne olsun. (y)

Ne kadar kötü olsa da bence TTNET'i kimse geçemez.
Manası çok derin herhalde ben mantıklı bulamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için teşekkürler. Benim bulunduğum binaya 16 mbps verebiliyorlarmış fakat benim TTNET tarifem de 16 mbps ve 12,13 mbps falan o civarlar da geliyor. TürkNet de AKK kalktıktan sonra bana hep düşük vermesinler 6 veya 7 mbps gibi ? . Ve ayrıca TürkNet'e abone olduğumuz da eve bir yetkili gelecek mi ? Ping testi gibi bazı testler yaptırmam lazım. hızım yüksek olup da ping 47-50 olursa, olmaz.

Yorumlarınız için teşekkürler. Benim bulunduğum binaya 16 mbps verebiliyorlarmış fakat benim TTNET tarifem de 16 mbps ve 12,13 mbps falan o civarlar da geliyor. TürkNet de AKK kalktıktan sonra bana hep düşük vermesinler 6 veya 7 mbps gibi ? . Ve ayrıca TürkNet'e abone olduğumuz da eve bir yetkili gelecek mi ? Ping testi gibi bazı testler yaptırmam lazım. hızım yüksek olup da ping 47-50 olursa, olmaz.

Nakil yaptırırsan kesinti olmadan geçiş yaparsın. Altyapı Türk Telekomun olduğu için TürkNet ne olursa olsun gelmez. Hız ve ping değerleri TTNET ile aynı civarlarda olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı