TürkNet hız sorgulama bozuk mu?

Dr. Uğur

Hectopat
TürkNet'e geçmek istiyorum fakat hız sorgulama da saçma bir durum var. Acaba bunun sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Modem Arayüzü.PNG
    Modem Arayüzü.PNG
    7,9 KB · Görüntüleme: 40
  • TürkNet Altyapı.PNG
    TürkNet Altyapı.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 65
TürkNet'e geçmek istiyorum fakat hız sorgulama da saçma bir durum var. Acaba bunun sebebi nedir?

Eğer evinizde VDSL varsa alt yapınıza göre 100 Mbps'e kadar internet hızı alabilirsiniz. Bende bağlatmadan önce 35 Mbps alabileceğim yazıyordu ama şu an 100 Mbps kullanıyorum. Modem datalarına baktığımızda hattınız maksimum 125 download 54 upload destekliyor. Hız arttıkça orantılı olarak hatta parazitlenme başlar. Bu da stabil olmayan bağlantı anlamına gelir. Bu arada hat değerleriniz mükemmel bu değerler ile TürkNet üzerinden 100 download 4 upload paketine geçiş yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Daha önce TürkNet ADSL destekliyordu aktyapım o o şekilde kullanıyordum. Hat değerlerim VDSL modem taktıktan sonra bu değerlere yükseldi. Bir de TürkNet yapa santraline olan uzaklığım 2km mesafedeydi. Bu durumda geçiş yapmaya biraz çekiniyorum.

Dostum yapa varsa direkt düşünmeden geç derim download ve upload yönünde hattın ne destekliyorsa gönderiylar. Eline yapa gibi bir niğmet var geri tepme bence

Hatalı adres girmediğinizden emin misiniz? Ben de ilk baktığımda farklı binada 35 görmüştüm. Kendi adresimde 75 görünüyordu, şuan 80-85 alıyorum türknetle :D
Dostum yapa varsa direkt düşünmeden geç derim download ve upload yönünde hattın ne destekliyorsa gönderiylar. Eline yapa gibi bir niğmet var geri tepme bence
Bu yapa nereden sorgulanıyor?

Hatalı adres girmediğinizden emin misiniz? Ben de ilk baktığımda farklı binada 35 görmüştüm. Kendi adresimde 75 görünüyordu, şu an 80-85 alıyorum TürkNet'le :D.

Bu yapa nereden sorgulanıyor?

Buradan sorgulayabilirsiniz. Adres bilgilerinizi girdiğinizde yapa bölgesindeyseniz zaten size gösteriyor. 35 Mbps hız gösteriyorsa bilinki adresinizde VDSL alt yapısı vardır. Alt yapınıza göre değişiklik göstermekle birlikte VDSL ile 100 Mbps'e kadar download hızı alabilirsiniz. Eğer mevcut TürkNet abonesi iseniz mobil uygulama veya web sitesi üzerinden teknik bilgiler kısmından yapa veya VAE olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

tip.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı