TürkNet hizmet deneyimim

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
NetSpeed artık günde 100 kere kopmaya başlamıştı ve günde 15 saat internet gitmesinden, müşteri hizmetleri telefonları tamamen kapatmasından dolayı artık firmanın battığını anladım ve TürkNet geçmeye karar verdim. Evraklarımı gönderdim ama 25 güne zor taşıdılar çünkü NetSpeed firmasının taşıma başvursunu sürekli reddettiğini söylediler. NetSpeed ise bize bir mail gelmedi dedi ve kelime oyunu yapmaya başladı. Sonra öğrendim ki herkese bunu yapıyorlarmış neyse ki kurtulmuştum. NetSpeed firması 2 sene önce çok iyiydi ama abone sayısı artınca çöktüler ve kaldıramadılar. Teknik desteği arıyorsun, bir hanımefendi çıkıyor ve kayıt açıp iyi günler diyor, değişen ve düzelen hiçbir şey yok. VDSL hatta olduğunuzu bilmenize rağmen size hattınız ADSL'de ve 10 Mbps destekliyor derler, siz o sırada sorunsuz 35 Mbps alıyorsunuzdur. Yani teknik kapasite olarak rezil bir firma.

Neyse velhasılkelam TürkNet'e geçtim, ilk 5 gün her gün kopmalar yaşadım, her gün yazıyorum dönen ve muhatap olan yok. Bildiğiniz müşteri hizmetleri yok, robot ile konuşuyorsunuz. Bağlatırken altyapınız iyi, bende bakıyorum modem hat değerlerim normalin bir tık üstünde, 75 versek direkt gelir dediler ama 20 Mbps alıyorum oda zar zor. Sonra zaman geçti telefon bağlantınız yapılmadığı için hız yükseltemiyoruz ve VDSL'ye geçiremiyoruz dediler(VDSL portumla geçiş yaptım), bende modemden bakıyorum VDSL hatta gözüküyorum neyse bende yanlış var dedim. Telefon bağlandı ama yine hız düşük ve 75 Mbps istemiyorum sadece 35 Mbps verseler yeter diyorum ama yok. Sonra bana zaten VDSL hattasınız ve 23 Mbps alıyorsunuz zaten dediler yani daha ne istiyorsun gibi bir şey söylemeye çalışıyor. (Trajikomik). 1 ay olacak ama 3 günde bir ticket oluşturuyorum ve yazıyorum muhatap ve çözüm yok. Teknik ekipleri yok ve olanda niteliksiz, saha ekibi yok, personel yetersiz. Mecburi olarak Türk Telekom'u aradım ve 24 ay taahhüt verdim, 35 Mbps paket kampanya ile birlikte 90, 90 TL. Şimdi 76 TL ile bu rezilliği yaşatana bakıyorum, 15 lira fazla verip müşteri hizmetleri, saha ekibi desteği almak çok makul görülüyor. NetSpeed ve TürkNet gibi berbat firmalar sayesinde XDSL hat değerleri, modemler, reglet, ankastre kutusu, hat kabloları, RJ11, çakma ve kontrol işlemleri derken artık öğrenmediğim şey kalmadı. 5 yıl Türk Telekom kullandım ve 1 kere sorun yaşamışımdır, o sorunun kaynağıda araba kaza yaparak kabine çarpmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar Türk Telekomu kötüleseler de değeri daha kötü bir servis sağlayıcıya geçince anlaşılıyor. Bana göre TürkNet en belalı olanı. Kağıt üstünde mükemmel ama size internet paketini satıyorlar ondan sonra muhatap bulmak imkansız. TürkNetten Memnun kalmanız için hiç sorun yaşamayacağınız mükemmel bir altyapınız olmalı. Şikayetvar.comda ki şikayetlerin tamamı muhatap bulamamakla alakalı. Bir sorun yaşayınca Türk Telekomu arayıp ağzına geleni söylemeye alışık olanlar TürkNete geçince genelde hayal kırıklığına uğruyor.

Turknet kanserdir. Bende TurkNet'ten Millenicom'a geçtim ara sıra problemlerim oluyor ama en azından müşteri hizmetlerine ulaşıp 10 dakika da çözüyorum. Şuan TR'de ki en rezil firmalardan biri TT diğeri TurkNet. Gidip Twitch yayıncısının evine altyapı kurup reklam yapıp hava atmakla olmuyor bu işler Sayın TurkNet.

Her ne kadar Türk Telekomu kötüleseler de değeri daha kötü bir servis sağlayıcıya geçince anlaşılıyor. Bana göre TürkNet en belalı olanı. Kağıt üstünde mükemmel ama size internet paketini satıyorlar ondan sonra muhatap bulmak imkansız. TürkNetten Memnun kalmanız için hiç sorun yaşamayacağınız mükemmel bir altyapınız olmalı. Şikayetvar.comda ki şikayetlerin tamamı muhatap bulamamakla alakalı. Bir sorun yaşayınca Türk Telekomu arayıp ağzına geleni söylemeye alışık olanlar TürkNete geçince genelde hayal kırıklığına uğruyor.
Aynen katılıyorum, Türk Telekom'un kıymetini anladım. Ucuz etin yahnisi olmuyor, personel sayısı ve geniş teknik ağı hesaba katınca fiyatlar makul gelmeye başladı. Altyapım mükemmel son 1 haftadır sorun yaşamıyorum ama hızım alabileceğimin 10/2'si. Artık diyecek söz bulamıyorum.
Turknet kanserdir. Bende TurkNet'ten Millenicom'a geçtim ara sıra problemlerim oluyor ama en azından müşteri hizmetlerine ulaşıp 10 dakika da çözüyorum. Şuan TR'de ki en rezil firmalardan biri TT diğeri TurkNet. Gidip Twitch yayıncısının evine altyapı kurup reklam yapıp hava atmakla olmuyor bu işler Sayın TurkNet.
Yapa diyorlar ama sadece Jahrein'in evinde var, başka kimde varsa ben hiç göremedim, Edirne, Ankara, İstanbul, Antalya gibi büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlarımada sordum onlarda olmadığını söylediler. Ve bu arkadaşlar en işlek caddelerde oturuyor. TürkNet 50 TL olsa belki denenir ama bu fiyata tamamen ahmaklık.

Altyapınız iyiyse Türknet gayet iyi bir servis sağlayıcısı. 1.5 senedir kullanıyorum ve 75 Mbps alıyorum. Gayet memnunum.

Müşteri hizmetlerini arayıp karşınıza çıkan "muhattap" sadece bir çağrı merkezi çalışanı, teknik eleman değil. Sorun yaşadığınızda soruna çözüm getiren teknik ekiptir. Telefonda sizin karşınıza çıkan insan sadece sorunu teknik ekibe aktarır ve teknik ekip çözer. Türknet'te destek kaydı açıp direkt teknik ekibe yazıyorsunuz araya aracı koymadan. Ha bizim milletimiz arayıp müşteri hizmetleri çalışanına bağırıp çağırmayı, sövmeyi çok sever. Bunu yapamayınca da sinirleniyor tabii.

Bu gözler neler gördü. Adam ethernetten normal hızı alıyorum ama WiFi'dan çok düşük hız alabiliyorum diyip Türknet'e kızıyor. ISS zaten gelip de evinizde modeme de karışacaktı değil mi? :D Bu tarz insanları zaten Türk Telekom, fahiş fiyatlar ve saçma taahhütler paklar.

Yıl olmuş 2020, hala gidip fahiş fiyatlardan taahhüt vermek de, ne bileyim. Aklı olanın yapmayacağı bir şey. Hele bir de Arap Telekom'a. :) Taahhüt verilecekse sadece Kablonet'e verilmeli. Türkiye'nin en iyi ISS'si Kablonet'tir. Gerisi hep aynı ve hizmet öyle ya da böyle kötü. Kablonet dışında hangi sağlayıcıdan hizmet alırsanız alın, altyapınız iyiyse iyidir, kötüyse kötüdür. Bu kadar basit.

Altyapınız iyiyse TürkNet gayet iyi bir servis sağlayıcısı. 1.5 senedir kullanıyorum ve 75 Mbps alıyorum. Gayet memnunum.

Müşteri hizmetlerini arayıp karşınıza çıkan "muhattap" sadece bir çağrı merkezi çalışanı, teknik eleman değil. Sorun yaşadığınızda soruna çözüm getiren teknik ekiptir. Telefonda sizin karşınıza çıkan insan sadece sorunu teknik ekibe aktarır ve teknik ekip çözer. TürkNet'te destek kaydı açıp direkt teknik ekibe yazıyorsunuz araya aracı koymadan. Ha bizim milletimiz arayıp müşteri hizmetleri çalışanına bağırıp çağırmayı, sövmeyi çok sever. Bunu yapamayınca da sinirleniyor tabii.

Bu gözler neler gördü. Adam ethernetten normal hızı alıyorum ama Wi-Fi'dan çok düşük hız alabiliyorum deyip TürkNet'e kızıyor. ISS zaten gelip de evinizde modeme de karışacaktı değil mi? :D bu tarz insanları zaten Türk Telekom, fahiş fiyatlar ve saçma taahhütler paklar.

Yıl olmuş 2020, hala gidip fahiş fiyatlardan taahhüt vermek de, ne bileyim. Aklı olanın yapmayacağı bir şey. Hele bir de Arap Telekom'a. :) taahhüt verilecekse sadece Kablonet'e verilmeli. Türkiye'nin en iyi ISS'si Kablonet'tir. Gerisi hep aynı ve hizmet öyle ya da böyle kötü. Kablonet dışında hangi sağlayıcıdan hizmet alırsanız alın, altyapınız iyiyse iyidir, kötüyse kötüdür. Bu kadar basit.

Arap Telekom diyorsunda hadi sen ISS kur bizde geçelim? Başka alternatif mi var? Bu arada senin hizmetin iyi diye herkes öyle olduğunu sanıyorsun. Müşteri hizmetlerine teknik eleman diyen yok, yazılarımı baştan oku belki anlayabilirsin. Muhatap ve personel kabiliyeti olmadığı için sorunun teknik ekibe ulaşması 5 gün sürüyor, 10 günde çözümü sürüyor. Türk Telekom'u arıyorsun sabah ekipler geliyor. 24 ay taahhüt bir sorun teşkil etmiyor çünkü 2 senede bir ISS değiştirme fanzatim yok. Wi-Fi'den düşük hız alıp TürkNet'e kızanıda görmedim. Sen önce milleti ezeceğine kendini bir mahkeme et. Burada matematiğe bak ve bilimsel olarak firmanın şikayet ve çözüm kapasitesini gör. Santrale yakın yapa varsa iyi yoksa rezillik diz boyudur. Yapa dedikleri de nerede var meçhul. Bu arada ben Telekom'u övmüyorum ama alternatif olarak en iyi seçenek, Kablonet sadece büyükşehirlerde ve belirli yerlerde var o yüzden genel kitleye bir anlam ifade etmiyor. Turkcell Superonline fiberde iyi ama oda nadir bulunuyor. Bakır kablo ile internet alacak olanlar için tek çare Türk Telekom'dur yani altyapının sahibi tekel Telekom. Kendi altyapısını döşemeyen firmalara, ISS denmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arap telekom diyorsunda hadi sen İSS kur bizde geçelim? başka alternatif mi var? bu arada senin hizmetin iyi diye herkes öyle olduğunu sanıyorsun. Müşteri hizmetlerine teknik eleman diyen yok, yazılarımı baştan oku belki anlayabilirsin. Muhatap ve personel kabiliyeti olmadığı için sorunun teknik ekibe ulaşması 5 gün sürüyor, 10 günde çözümü sürüyor. Türk Telekomu arıyorsun sabah ekipler geliyor. 24 ay taahhüt bir sorun teşkil etmiyor çünkü 2 senede bir İSS değiştirme fanzatim yok. Wifi'den düşük hız alıp TürkNet'e kızanıda görmedim. Sen önce milleti ezeceğine kendini bir mahkeme et. Burada matematiğe bak ve bilimsel olarak firmanın şikayet ve çözüm kapasitesini gör. Santrale yakın yapa varsa iyi yoksa rezillik diz boyudur. Yapa dedikleride nerede var meçhul.
Peki hocam dediğiniz gibi olsun. :) Böyle durumlarda peki diyip geçiyorum artık zira sabit fikirliye mantıklı açıklama yapmak mümkün değil, bunun için zamanım da yok zaten. Argümanlarınıza bakıldığında zaten sağlıklı bir şekilde konuşmamızın, tartışmamızın mümkün olmadığı görülüyor. Sizin biraz kafanız karışmış gibi. Yazdıklarınız pek tutarlı değil, umarım toparlarsınız yakında. Saygılar.

2 Senedir NetSpeed kullanıyorum aynı adreste TürkNet ve Türk Telekom kullanan komşularımda vardı adamların interneti sürekli kopuyor istedikleri hızları alamıyorlardı benim internet cayır cayır geliyordu kopma vs olmuyordu. NetSpeed Türkiye'de şu an bulunmaz niğmet 1 dk da bağlanıyorum müşteri hizmetlerine anında ilgileniyorlar TürkNet'te kimse yok konuşabildiğin. Anca reklam veriyorlar yayıncılara şunu yaptık bunu yaptık diye. Fos yani.

Türkiye'de adam gibi bir İSS yok zira adam gibi altyapısı da yok. Ne yazık ki sürünmekten başka çare yok bu ülkede..
Yanılıyorsunuz. Türksat Kablonet mükemmel bir İSS bana göre. Hem bağlantı açısından hemde her sorunumu rahatlıkla çözüyorlar.

Geri
Yukarı