TürkNet, internet hızı düşmesi ve hat değerleri

Judge-

Hectopat
Daha fazla  
1 Hafta önce TürkNet'e abonelik başvurusu yaptım. 2 gün içinde Türk Telekom ekipleri evime gelip telefon kutusundan evime kablo çekip gittiler. TürkNet ekipleri evime geldiğinde kablonun ucuna 15 cm bir ek yapıp modem kurulumunu yapıp gittiler. Olay şu hocalarım hat değerlerim berbat bir şekilde yükseliyor ve hızım düşüyor interneti kullanamaz hale geliyorum. Modemi yeniden başlatınca 1-2 saatliğine geçici olarak sorunum düzeliyor ama sürekli modemle uğraşma saçmalığına girmek istemiyorum bilen ve daha önce yaşayan hocalarım varsa bilgi almak istedim ne önerirsiniz ne yapmam gerekiyor? Destekle iletişime geçtim henüz geri dönüş yapmadılar bu konu hakkındaki fikirleriniz nedir? Ne yapmalıyım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201018-170147.png
    Screenshot_20201018-170147.png
    59,9 KB · Görüntüleme: 54
Hocam anladığım kadarı ile altyapı yok telefon direğinden çekil miş kablo. Şunu söyleyeyim size eğer telefon direğinden çekilmişse hat işiniz zor. Bende yıllarca öyle kullandım altyapı olmadığı için. Yani diyeceğim o ki alt yapınız yoksa maalesef katlanmak zorundasınız.

O eki iptal edip yak konnektör yapmanız lazım, CRC hatalarına bakarsak sorun ektenmiş gibi.
Başka bir ek var mı söylediğinizden başka kabloda?

Hocam TürkNet Extranet milenicom Superonline hangisi olursa olsun böyle diyor ama.
O eki iptal edip yak konnektör yapmanız lazım, CRC hatalarına bakarsak sorun ektenmiş gibi.
Başka bir ek var mı söylediğinizden başka kabloda?

Hocam iki saat önce hava kararmadan elektrikçi arkadaşı da çağardım baktı ek falan yok tek kablo çekilmiş ama şimdi elektrikçi arkadaşım arkadaşım ama ne kadar anlıyor bilmiyorum ek görmedim söyleceğim bu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201018-180725.png
    Screenshot_20201018-180725.png
    35,7 KB · Görüntüleme: 40
Altyapı sorgulamada çıkan değer teorik bir değerdir. Her zaman gerçeği yansıtmaz. Alabileceğiniz hız santralden tutun, altyapınız ve iç tesisatınızın durumuna kadar etkilenebiliyor, düşebiliyor veya artabiliyor.
Sorun şu anlık o ekten kaynaklı gibi. YAK-1 kullanarak o eki iptal edin. Eviniz kaç senelik? Komple iç tesisatı değiştirmenizde gerekebilir.

O şekilde ek ile kullanamazsınız. Zaten CRC hatalarından belli oluyor. Ankastreden evinize kadar CAT6 kablo çekerim ben yerinizde olsam. YAK kullanarak da yapılabilir ama en temiz ve stabili eksiz tek parça çekilen kablodur.

Altyapı sorgulamada çıkan değer teorik bir değerdir. Her zaman gerçeği yansıtmaz. Alabileceğiniz hız santralden tutun, altyapınız ve iç tesisatınızın durumuna kadar etkilenebiliyor, düşebiliyor veya artabiliyor.
Sorun şu anlık o ekten kaynaklı gibi. Yak-1 kullanarak o eki iptal edin. Eviniz kaç senelik? Komple iç tesisatı değiştirmenizde gerekebilir.

O şekilde ek ile kullanamazsınız. Zaten CRC hatalarından belli oluyor. Ankastreden evinize kadar CAT6 kablo çekerim ben yerinizde olsam. Yak kullanarak da yapılabilir ama en temiz ve stabili eksiz tek parça çekilen kablodur.

Hocam iki soruya da cevap vereyim ev eski bir ev nereden baksan 40 senelik ikinci olarak telefon kutusundan tek parça kaliteli bir CAT 6 kablo çekersem sorun %100 çözülür mü?

Hocam iki soruya da cevap vereyim ev eski bir ev nereden baksan 40 senelik ikinci olarak telefon kutusundan tek parça kaliteli bir CAT 6 kablo çekersem sorun %100 çözülür mü?
Evet çözülür. Nexans CAT 6 kablo kullanın, eksiz bir şekilde bağlantıları yaparsanız hiç bir sıkıntı olmadan internetinizi kullanırsınız.

Evet çözülür. Nexans CAT 6 kablo kullanın, eksiz bir şekilde bağlantıları yaparsanız hiçbir sıkıntı olmadan internetinizi kullanırsınız.

Aynı şekilde Türk Telekom'un çektiği kabloyu söktürüp yerine elektrikçi ile nexans CAT 6 kablo çektireyim doğru anladım umarım hocalarım kusura bakmayın network konusunda acemiyim donanım olsa böyle olmazdı ama teşekkür ederim tüm cevaplarınız için 🙏
Hocalarım yeni fark ettim kabloda 10 cm bir ek var telefon kutusundan gelen bu kablonun ucuna direk RJ11 jack çaktırsam sorunum düzelir mi CAT 6 kablosu alma kargo bekleme elektrikçi bulma zahmetine girecek vaktim yok üniversite okuyorum muhafiyet sınavlarım var yoksa kablo alıp kabloyu beklerdim o olay tamamen aklımdan çıktı direk jak çaktırırsam gelen kabloya sorun düzelir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı