TürkNet internetinin yarısının çalışması

cihany7

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Başlığı okuduğunuzda garip gelecektir. Çünkü zaten aşırı garip bir durum.

3-4 gün önce TürkNet aracılığı ile Superonline internetimi iptal ettirdim. TürkNet hat taşıma işlemi üzerinden internet vermeye başladı. Superonline internetimi kestikten sonra TürkNet bilgilerimi girip internet kullanımına başlayacaktım. Fakat bilgileri girmeme rağmen uzunca bir süre modemde ve bilgisayarımda herhangi bir kesinti olmamasına rağmen internete giriş yapamadım. Telefonda operatörle görüşmelerimden de sonuç alamayınca operatör arıza kaydı oluşturdu.

Birkaç saat sonrasında bilgisayara ve modeme attığım restartlardan birinden sonra internetim geldi. Fakat bunun sonrasında her bilgisayarımı yeni açtığımda ve 30 dakika 1 saat aralıklarla internete bağlanma problemi yaşıyorum.

İşin ilginç yanı burada başlıyor, modem ışıklarında herhangi bir ışık sönmesi vs olmuyor. Ayrıca ethernet kablosu ile bağlandığım bilgisayarımda da herhangi bir bağlantı kopukluğu gözükmemesine rağmen internet sitelerine ve bazı uygulamalara(Discord vs gibi tamamen şans) internet bağlantım kopuyor. İlginç olan ise mesela Fortnite oynarken bu durum meydana geliyor ama Fortnite'ta herhangi bir internet problemi yaşamıyorum. Ya da bir arkadaşım anydesk ile bilgisayarıma bağlıyken bu şekilde tarayıcılardan sitelere ve Discord'a vs olan erşimim kesiliyor fakat aynı internet ile bağlantı kurduğum anydesk'te herhangi bir kopma vs olmuyor.

TürkNet'te kendilerindeki veride herhangi bir kopma vs olmadığını(ki kopma olmuyor, doğru) kabloları ve modemi kontrol etme mi, sorun yok ise modem üreticisiyle görüşmemi söylüyorlar.

Kullandığım modem Superonline'ın gönderdiği HG658 V2 modeli. Superonline ile görüştüğümde modem üzerinden vs herhangi bir kısıtlama yapmadıklarını söylüyorlar.

Zaten TürkNet'e ulaşmak çok çok zor iken diğer kaynaklardan ve internetten bulup denediğim çözümlerin hiçbiri de işe yaramadı.

Not: Modemi fabrika ayarlarına çevirdim yine olmadı.
TürkNet'in güvenli internet'inin açık olmasından dolayı kaynaklanıyormuş. Kapatınca çözüldü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı