Türknet modem değerlerinin ani değişimi ve hız sorunu

saydut

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 2 hafta önce Türknet'e geçtim. Hat değerlerim desteklediği için doğal olarak 50Mbit tarifeye geçtim.
İlk 1 hafta hızım gayet güzeldi. Ama son bir kaç gündür telefondan WiFi'ye bağlanınca hızım 1-2 Mbit çıkmıyor bile.
Ayrıca bugün sabah saat 6 gibi internetim koptu biraz önce geldi ve modem hat değerlerinin değiştiğini gördüm.

367457

Eski hat değerlerim bu şekildeydi fakat ilk günlerde yine 50 mbit alabiliyordum. (En azından sabah ve öğlenleri)
Biraz önce önce modem arayüzünden tekrar baktığımda belliki hatlarda iyileştirme yapılmış.
367460

Fakat Speedtest yaptığımda 16 Mbit görüyorum. Turknet'te bu aralar problemlerin olduğunu duymuştum acaba sorunum bununla mı alakalı?

Hayır VAE ama sorunun bundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Hız artışı olarak biraz önce fark ettim ankastre bakımı yapıyorlardı. Merak edip sordum taşıma yapmışlar o yüzden hızlar artmış.

Hayır VAE ama sorunun bundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Hız artışı olarak biraz önce fark ettim ankastre bakımı yapıyorlardı. Merak edip sordum taşıma yapmışlar o yüzden hızlar artmış.
VAE altyapıda 50 MBPS veriyorlar mı ? Bende VAE altyapıdayım yani Türk Telekom altyapısı. Modem arayüzünde 140 MBPS maksimum ulaşılabilir hız yazıyor ama Türk.net bana şunu söyledi 50 MBPS alırsın ama YAPA’da olmadığınızdan 35 verebiliriz demişlerdi hala 35 kullanıyorum.

Alabiliyorsunuz evet. Fakat fiyat artıyor 80 lira öderseniz 4Mbit'e kadar upload ve desteklediği kadar download veriyorlar. Yani bana denen bu şekildeydi. :)
367503
Tarife bu. Online işlemlere girip yapmanız gerekiyor.

Alabiliyorsunuz evet. Fakat fiyat artıyor 80 lira öderseniz 4Mbit'e kadar upload ve desteklediği kadar download veriyorlar. Yani bana denen bu şekildeydi. :)
Eki Görüntüle 367503
Tarife bu. Online işlemlere girip yapmanız gerekiyor.
Öyle söyle :) bende sandım bunlar beni mi yiyor. Evet şimdi hatırladım abonelik başlatırken sormuştum +15 TL ile veriyoruz demişlerdi. Bende yeter 35 MBPS diyip bağlatmıştım.

Öyle söyle :) bende sandım bunlar beni mi yiyor. Evet şimdi hatırladım abonelik başlatırken sormuştum +15 TL ile veriyoruz demişlerdi. Bende yeter 35 MBPS diyip bağlatmıştım.
Taleplerinize bağlı ben 35 Mbit TTNET kullanıyordum geçiş yapmadan şimdi aynı fiyata 100Mbit alabileceğim buda ister istemez heyecan yaratıyor.🙂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı