TürkNet modem kurulumu nasıl yapılıyor?

254052

Hectopat
Uzun süredir kullandığım Millenicom'dan TürkNet'e geçiş yaptım. Şu an Millenicom'un kiralık modemi ve TürkNet'in 100 Mbps fiber paketini kullanıyorum. TürkNet'e geçiş yapmadan önce TürkNet Online işlemler'den bize ulaşın bölümü ile bir şeyler sorabiliyordum şimdi o bölüm gitmiş ve nereden ulaşabilirim arama hariç bilmiyorum bilen var mı acaba? TürkNet bir fiber modem verecekti o ne zaman gelir nasıl gelir birisi mi gelip kuracak biz mi kuruyoruz ve sizlerden TürkNet kullananların yorumunu merak ediyorum bildiklerinizi anlatırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 116
Uzun süredir kullandığım Millenicom'dan TürkNet'e geçiş yaptım. Şu an Millenicom'un kiralık modemi ve TürkNet'in 100 Mbps fiber paketini kullanıyorum. TürkNet'e geçiş yapmadan önce TürkNet Online işlemler'den bize ulaşın bölümü ile bir şeyler sorabiliyordum şimdi o bölüm gitmiş ve nereden ulaşabilirim arama hariç bilmiyorum bilen var mı acaba? TürkNet bir fiber modem verecekti o ne zaman gelir nasıl gelir birisi mi gelip kuracak biz mi kuruyoruz ve sizlerden TürkNet kullananların yorumunu merak ediyorum bildiklerinizi anlatırsanız sevinirim.

Eğer binan Türk Telekom fiber destekliyorsa evde kurulum ücretini ödediğinde gelip her şeyi kuruyorlar. Modem de veriyorlar. TürkNet'in sitesine girerseniz başvuru yapma sekmesinden ulaşabilirsiniz. Eğer oradan da ulaşamazsanız destek kaydı oluşturun oradan iletişime geçerler.

Size SMS olarak kullanıcı adı ve şifre gelecek. Gerekli yere o kullanıcı adı ve şifreyi gireceksiniz ve kaydet diyeceksiniz. Kurulum bu kadar. Her modemin arayüzü farklı o yüzden kendi modeminize ait modem kurulum videosundan bakarak kullanıcı adı ve şifre girilecek yeri bulabilirsiniz. Bizi TurkNet aramıştı internetiniz aktif falan filan diye, biz de madem aramışken modem kurulum desteği alabilir miyiz dedik. O da peki yardımcı olayım dedi Modem markasını söyledik şuna gir, buna gir dedi girdik. Buraya SMS'de geleni yazın dedi yazdık. Kaydedince internet geldi.

Evde kurulum var zaten aldığım pakette fiber modem ve 100Mbps internet yazıyor.

Tamamdır. Türk Telekom yetkilileri eve gelip her şeyi kuracak. Kurulumdan sonra TürkNet size 1-2 saat içerisinde gerekli bilgileri SMS olarak gönderecek. Sonra modem kurulumunu yapacaksınız 192.168.1.1 üzerinden. Verdikleri modem otomatik yapıyor her şeyi sizin çok bir şey yapmanıza gerek kalmıyor kısaca bu işten anlamasanız bile kolayca halledersiniz.

Tamamdır. Türk Telekom yetkilileri eve gelip her şeyi kuracak. Kurulumdan sonra TürkNet size 1-2 saat içerisinde gerekli bilgileri SMS olarak gönderecek. Sonra modem kurulumunu yapacaksınız 192.168.1.1 üzerinden. Verdikleri modem otomatik yapıyor her şeyi sizin çok bir şey yapmanıza gerek kalmıyor kısaca bu işten anlamasanız bile kolayca halledersiniz.

Teşekkürler peki TürkNet'e nasıl ulaşabilirim atama dışında.

Bu Türk Telekom altyapısından TürkNet'ten mi alıyorsunuz TürkNet'in kendi fiberi mi bu?

Geri
Yukarı