TürkNet nakil süreci

sıcakcpu

Picopat
5 Gün önce adres nakil işlemi için TürkNet'e başvurdum. O günden beri hiçbir şekilde geri dönüş alabilmiş değilim. Bina ve tesisat biraz eski, prizden ve prize gelen kabloların sağlamlığından şüpheliyim. Modemi taktım ama DSL ışığı hiç tepki vermiyor. Yanıp sönme dahi yok. Ev telefonu da taktım, o da tepkisiz. Ama ev numaramı cep telefonumdan aradığımda hat meşgule falan düşmüyor, normal çalıyor ve bir süre sonra kapanıyor. Hat bağlanmamış haldeyken çalabilir mi? Bina girişinde hattı bağlayıp gittiler de bana "bağlantınızı yaptık" demek için modemin hatla buluşmasını bekliyor olabilirler mi?

Ayın 6'sında internetim geldi. Tesisatla ilgili bir sorun da yokmuş, normal bağlama işlemi yapıldı yani. Aşağı yukarı haftasonlarını da dahil edersek 12 gün sürmüş oldu. Ama hiç bilgilendirme yapılmıyor bu arada; nakil işlemi tamamlandı, internetinizi kullanabilirsiniz falan diye bile mesaj gelmemişti yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada nakil için başvurduktan sonra 20dk geçmeden eski evimdeki internetim kesilmişti, onu da söyleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı