TürkNet ne kadar sürede interneti bağlar?

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar Türk Telekom kullanıyorum. Bu ay taahhütüm bitiyor. TürkNet'e geçmek istiyorum. Kuruluma gelmeleri uzun sürüyormuş herhalde. Şu anda internet erişimim sorunsuz. Mesela abonelik başlatsam hemen bağlarlar mı? Çünkü kuruluma ihtiyacım yok.

Bu süreç nasıl işliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Türk Telekom kullanıyorum. Bu ay taahhütüm bitiyor. TürkNet'e geçmek istiyorum. Kuruluma gelmeleri uzun sürüyormuş herhalde. Şu anda internet erişimim sorunsuz. Mesela abonelik başlatsam hemen bağlarlar mı? Çünkü kuruluma ihtiyacım yok.

Bu süreç nasıl işliyor?

TürkNet'i bilmem ama ben Netspeede geçerken 3 günde bağlandı netim. Süreci diyorsan aboneliğini başlattıktan sonra Türk Telekom ekibi gelip hat çakıyor ankastre kutusuna, sonra TürkNet kendi kurulum ekibini yollayıp bağlantını sağlıyor. Şuan herhangi bir sabit hat kullanıyorsan iptal etmen gerekir. Çünkü sana sıfırdan hat verecekler. +Olarak kurulum ekibi istemeyebilirsin kabloların falan takılıysa sadece kutuna hat çakmaları yeter. Türknet kullanıcı adı ve şifreni aldıktan sonra modem kurulumunu yapabilirsin.

Bu süreç nasıl işliyor?
Siz taşıma işlemi yapacağınız için maksimum 5 dk sürer. Bende 2 dk internet gitti sonra yeni sinyal geldi kullanıcı adı ve şifreyi değiştirdim oldu.

Geçiş işlemlerinde netinizde kesinti neredeyse hiç olmaz, olsa bile kısa süreli bir kesinti olur. Tavsiyem taahhütün bitmesine son 10-9 gün kala geçiş işlemlerinizi başlatmanız, bu şekilde yaparsanız internetsiz kalmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı