TürkNet paket değişikliği sonrası SNR margin düştü

Spontune

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
100 Mbps paketine geçtiğimde SNR margin 21'den 7.8'e düştü. SNR margini ben belirlersem 40 Mbps oluyor. Diğer türlü 8 Mbps oluyor. Paket değişikliğini yeni yaptım 1 gün içerisinde değişecek diye mesaj geldi fakat bi anda yeni pakete geçmiş oldum. Hattım normalde 21 dB SNR margin ile 90 Mbps maksimum oran gözüküyordu. Türknet ile iletişime geçip hız sınırlaması mı yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız yükseldiğinde zaten SNR düşer. Bu çok doğal bir durum. Basit matematikle her 3 Mbps artışta 1 SNR düşer. SNR için 8 genelde sınırdır fakat altında da sıkıntısız çalışabilir eğer bina içi kablolamanız iyiyse. Yani 7.8 SNR ile kopma olmadan kullanmanız mümkün. Bir süre bu şekilde deneyin eğer kopma yaşarsanız hızı düşürürsünüz.

Hız yükseldiğinde zaten SNR düşer. Bu çok doğal bir durum. Basit matematikle her 3 Mbps artışta 1 SNR düşer. SNR için 8 genelde sınırdır fakat altında da sıkıntısız çalışabilir eğer bina içi kablolamanız iyiyse. Yani 7.8 SNR ile kopma olmadan kullanmanız mümkün. Bir süre bu şekilde deneyin eğer kopma yaşarsanız hızı düşürürsünüz.
8 SNR olunca bağlantı sorunu oluyor Data rate 90 Mbps gösteriyor fakat 10 Mbps zor alıyor. SNR Margini benim belirlemem gerekiyor optimum sınırı deneye yanıla bulacağım artık. Teşekkürler.

Benim de değerler böyle SNR ne kadar az olsa da hiç kopma vb. sorun yaşamıyorum.
Screenshot_1.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı