TürkNet sık sık kopma sorunu

oguzhansr40

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Haçker
Ben TürkNet kullanıcısıyım. İnternet hızı gayet güzel, ping değerleri güzel memnunum yani. Ama günde 5-6 defa kopma oluyor, bazen tüm cihazlarla WiFi bağlantısını kesiyor, kapatıp açılınca düzeliyor. Ben de hemen müşteri hizmetlerini aramak istemedim. Belki benimle alakalı sorun vardır diye düşündüm. Acaba bu olay neden kaynaklanıyor?

1559151973416750018288.jpg

Modem eski bir modelse modemden kaynaklı olabilir. Benimde böyle bir sorunum vardı modemi değiştirince çözülmüştü.

Son düzenleme:
İki haftadır aynı sorunla uğraşıyorum. Battlefield, Overwatch maç tamamlayamıyordum. Sen arıza kaydı oluştur orada kadın bana internet bağlantınız kesintisiz gösteriyor filan dedi. Ben de son çare format attım PC'ye dün. Şimdilik problem yok. Yani sizinde orada data kesintiniz gözükmüyorsa, bilgisayardaki herhangi bi driver program olumsuz etkiliyor olabilir.

SNR tam sınırda 8 altında kopmalar oluyor. İnternet hızını 2mbqs veya 4mbqs düşürürlerse kopma olmaz. Arayın arıza kaydı bırakın olmassa hız düşürmek için arayın.

İki haftadır aynı sorunla uğraşıyorum. Battlefield, Overwatch maç tamamlayamıyordum. Sen arıza kaydı oluştur orada kadın bana internet bağlantınız kesintisiz gösteriyor filan dedi. Ben de son çare format attım PC'ye dün. Şimdilik problem yok. Yani sizinde orada data kesintiniz gözükmüyorsa, bilgisayardaki herhangi bi driver program olumsuz etkiliyor olabilir.
Daha cumartesi günü format attım. Ayrıca bu olay son zamanlardan beri değil 6-7 aydan beri var.
SNR tam sınırda 8 altında kopmalar oluyor. İnternet hızını 2mbqs veya 4mbqs düşürürlerse kopma olmaz. Arayın arıza kaydı bırakın olmassa hız düşürmek için arayın.
Ben hız düşsün istemiyorum. Modem gördüğün gibi. Değiştirsem sorun düzelirmi acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı