TürkNet vaat edilen hızı sağlayamıyor

munlu

Kilopat
Daha fazla  
Ben Netpeed ve Millenicom'da altyapımı sorgulattığım zaman 72 ve 50 Mbps değeri alabileceğimi söylediler şu an TurkNet 35 Mbps paketi kullanmaktayım. Bundan yola çıkarak TurkNet'in 75 Mbps paketine geçiş yaptığımda internet hızımda herhangi bir değişim olmadı yine 26 ile 30 Mbps arası değerler aldım. TürkNet'e sorunu bildirdiğimde altyapımın maksimum 35 Mbps'i desteklediğini söylediler Telekom'un kutusu evimden 20 metre uzaklıkta. Ona göre ankastreden daireye kablo çektireceğim, sizce ne yapmalıyım?

Kullandığım modem Turk Telekom'un "TP-Link TD-W9970". Modem arayüz görüntüsü ektedir;

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu değerlerle en yüksek alabileceğiniz 32. 50 veya 75 alamazsınız. Hat zayıflaması yüksek, bu santrale uzaksınız demek. Santrale 20 metreyi uzaklıktayım yazmışsınız ama değerler öyle demiyor. Ve SNR değeriniz tam sınır olan 8'de, alabileceğiniz en yüksek hız tanımlanmış. Daha yüksek hızı ne Türknet ne Millenicom ne de Netspeed verebilir bu değerlerle.

Yukarıda da belirtildiği gibi iç tesisatınızda sorun var gibi görünüyor.

Bu değerlerle en yüksek alabileceğiniz 32. 50 veya 75 alamazsınız. Hat zayıflaması yüksek, bu santrale uzaksınız demek. Santrale 20 metreyi uzaklıktayım yazmışsınız ama değerler öyle demiyor. Ve SNR değeriniz tam sınır olan 8'de, alabileceğiniz en yüksek hız tanımlanmış. Daha yüksek hızı ne Türknet ne Millenicom ne de Netspeed verebilir bu değerlerle.

Yukarıda da belirtildiği gibi iç tesisatınızda sorun var gibi görünüyor.

Ankastrede sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim iç tesisattan kastınız ankastre kutusundan daireye kadar olan kısım di mi?

Ankastrede sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim iç tesisattan kastınız ankastre kutusundan daireye kadar olan kısım di mi?
Ankastrede sorun olmadığını anlamak için ankastreden hız ölçümü istemelisiniz. Eğer ankastrede hız ölçümünde denildiği gibi 70 Mbit çıkarsa bilirsiniz ki ankastrede sorun yok ve sizin iç tesisatınızda sorun var. Bu durumda iç tesisatı yenileterek belirtilen hızları alabilirsiniz. Ankastrede sıkıntı varsa gelen Türk Telekom ekibi size yol gösterecektir zaten.

Ankastrede sorun olmadığını anlamak için ankastreden hız ölçümü istemelisiniz. Eğer ankastrede hız ölçümünde denildiği gibi 70 Mbit çıkarsa bilirsiniz ki ankastrede sorun yok ve sizin iç tesisatınızda sorun var. Bu durumda iç tesisatı yenileterek belirtilen hızları alabilirsiniz. Ankastrede sıkıntı varsa gelen Türk Telekom ekibi size yol gösterecektir zaten.
Ankastre hız testi için o zaman turktelekom ekiplerine ulaşmam gerekiyor anladığım kadarıyla. TurkNet i işin içine dahil edemem sanırım?

Kardeşim nete girebildiğine şükret sürekli kopma yaşıyorum bende çok lanet bir firma kendini kurtar ben öyle yapacağım.
Ankastre hız testi için o zaman turktelekom ekiplerine ulaşmam gerekiyor anladığım kadarıyla. TurkNet i işin içine dahil edemem sanırım?
Türknet'in herhangi bir ekibi yok tüm işleri ile Türktelekom ilgileniyor.

Destek kaydı açın, onlar zaten Türk Telekom ekibini yönlendiriyor.
Kardeşim nete girebildiğine şükret sürekli kopma yaşıyorum bende çok lanet bir firma kendini kurtar ben öyle yapacağım.
Altyapınınızda veya iç tesisatınızda sorun olduğu sürece isterseniz en iyi sağlayıcıdan hizmet alın sorun yaşanacaktır. Uzaklara bakmanıza gerek yok, bu konuyu tekrar okumanız yeterli. Adamın tesisatında sorun var Türknet vadedilen hızı sağlayamıyor diye konu açmış. Bilgisiz kullanıcı sorunun kaynağını aramak yerine suçu direkt sağlayıcıya atıyor.

Altyapınınızda veya iç tesisatınızda sorun olduğu sürece isterseniz en iyi sağlayıcıdan hizmet alın sorun yaşanacaktır. Uzaklara bakmanıza gerek yok, bu konuyu tekrar okumanız yeterli. Adamın tesisatında sorun var Türknet vadedilen hızı sağlayamıyor diye konu açmış. Bilgisiz kullanıcı sorunun kaynağını aramak yerine suçu direkt sağlayıcıya atıyor.
Başlığı moderatör düzeltmiş ben böyle bir başlıkla açmamıştım konuyu, bilgisiz olabiliriz fakat bu sıkıntımız sağlayıcı firmalarında yeterince bilgi sahibi olup bizi doğru yönlendirmemesinden kaynaklanıyor.

73222794_777001389389513_4902882112446660608_n.png

netspeed konuşma sonrası görüntüdür mesafe dediği sanırım santrale olan mesafedir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı