TürkNet VDSL Altyapı Talebi

masternuker

Decapat
Şu an TürkNet 16 Mbit paketi kullanıyorum. İnternetten altyapı sorguladığımda altyapım ADSL destekliyor. Benim yan binam ve karşı binamı sorgulayınca 80-85 Mbit aralığında hız alabildiklerini gördüm. Evimin yanında 3 tane Türk Telekom yeni saha dolabından var, bunların bir tanesi 20 diğer ikisi toplam 60-70 metre uzaklıkta. Benim hattım ise 1 km uzaklıktaki santrale bağlıymış. Benim hattımı bu dolaplardan birine aldırmam için ne yapmam lazım bulunduğum yerde fiber altyapısı var büyük ihtimalle. İlçe müdürlüğüne gidip görüştüğümde bulunduğunuz mahallede altyapı çalışması var mecbur bunu bekleyeceksiniz diyor. Ne zaman biter bilmiyorum, şansınıza artık diye bir cevap aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben dediklerinin palavra olduğunu düşünüyorum. Masraf olmasın diye ve üşendikleri için öyle diyorlar bence. Daha üst kademe yerlere dilekçe yazın derim.

@masternuker
Sözleşmen bulunuyorsa geçirmek zorundalar.
Sana daha yakın olan bir saha dolabı hizmet veriyorsa bu senin yasal hakkın.

Sözleşmen bulunmuyorsa eğer aboneliğini kapattır. Netspeed üzerinden İnternet başvuru yap. Sana en yakın saha dolabından yeni hat çekmek zorunda kalacak Türk Telekom.

Sözleşme olmasına rağmen VDSL abonelik başvurusu yaptıktan sonra taşıma işlemini yapmıyorlarsa tüketici hakem heyeti ile istediğini elde edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı