TürkNet yalın internet dönemi ve fiyat artışı

Online işlemlere girdiğinizde direkt olarak önünüze aşağıdaki yazı geliyor. 1 Temmuz 2020 itibariyle fiyatlar değişiyor. Bununla birlikte yalın internet hizmeti de sunmaya başlıyorlar. Kullanıcılar dilerse tek bir butona basarak yalın internete geçiş işlemini başlatabiliyor. Yalın internete geçen müşterilerden mevcut tarifelerinden 3 TL düşüleceği bilgisi de yer alıyor. 3 TL bana epey az geldi.

Ekran Görüntüsü (13).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta neden fiyat artışı yazılmış o kısmı anlayamadım. Fiyatı artan nedir?

1.5 senedir Türknet kullanıcısıyım, 1 gün bile telefonu kullanmadım. Kurdurmadım bile. Gereksizdi, kullanmayan çok vardı. Bence iyi oldu yalın hizmet tercihi sunulması. Ha 3 TL az derseniz o sizin fikrinizdir, saygı duyarım. Ben gayet normal buluyorum. 100 Mbps paket için 85 TL ödüyordum, şimdi 82 TL ödeyeceğim. Hemen yalına geçmek için talebi verdim.

3 aydır ev telefonunu aktif edemediler zaten. Geçsem mi diye düşünmüyor değilim ama hem bu yüzden hem de bağlantı kalitesinden dolayı tüketici haklarından dava açtım. O sonuçlanınca belki geçerim.

Temmuz Ağustos aylarında paketler büyük ihtimal ile 88 TL ve 98 TL olacak, diğer İSS'ler de zam yapacak.

Bir diğer konu 3 TL'nin neden az olduğu ise Türk Telekom ile alakalı. Yalın internet alsak bile bizden yani Türknet veya diğer sağlayıcılardan 12 TL ücret istiyor. Telefon alırsak bu ücret 15 TL oluyor.

Dipnot: Bu sene Türknet'te sürpriz bir hizmet olacak.

1.5 senedir Türknet kullanıcısıyım, 1 gün bile telefonu kullanmadım. Kurdurmadım bile. Gereksizdi, kullanmayan çok vardı. Bence iyi oldu yalın hizmet tercihi sunulması. Ha 3 TL az derseniz o sizin fikrinizdir, saygı duyarım. Ben gayet normal buluyorum. 100 Mbps paket için 85 TL ödüyordum, şimdi 82 TL ödeyeceğim. Hemen yalına geçmek için talebi verdim.
1 Temmuz 2020 itibariyle kullandığımız paketlerin fiyatları da güncellenecek. Güncel fiyattan 3 TL düşebilirsiniz. Fiyatlar henüz belli değil. Tahminim artış olacağı yönde.

1 Temmuz 2020 itibariyle kullandığımız paketlerin fiyatları da güncellenecek. Güncel fiyattan 3 TL düşebilirsiniz. Fiyatlar henüz belli değil. Tahminim artış olacağı yönde.
Haklı olabilirsiniz. Her şeye zam gelirken internete gelmezse şaşarım zaten. Fakat Türknet'in kafasına göre zam yaptığını görmedim şimdiye kadar. Türk Telekom altyapı kiralama ücretine zam yaptığında Türknet de mecburen yapıyor diğer ISS'lerle birlikte.

Zam yapıyorlar upload hızlarını bu şekilde bıraksalar bari düşürmeden.

Başlıkta neden fiyat artışı yazıyor?
Fiyat artışı olacak çünkü, yani paylaştıkları metinde öyle yazıyor. Önceden bilgilendiriyorlar ki sonra "vay efendim söylemedin" olmasın. Tahminimce 5-10 TL'lik fiyat artışı olacaktır.

Hocam sizlere telefondan mesaj gelmedi mi? Gelen elektronik posta da fiyattan bahsetmiyor fakat telefona gelen mesaj:
"Değerli Turknet'li hizmetimizin fiyatı 1 Temmuzdan itibaren 98 TL olacaktır :(("
"İsterseniz Yalın bir pakete geçip sadece internet hizmeti alarak 98 TL yerine 95 TL ödeyebilirsiniz"
Gözümüz aydın..

Yeni konular

Geri
Yukarı