Türknet Yapa Altyapısından Sonra İnternet Kopması

Spilner

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dün eve Türk Telekom ekipleri geldi TürkNet adına ve YAPA altyapısına geçirdiler. Sonrasında internet koptu ve ekipler bize hiçbir şey söylemeden gitti. TürkNet'e yazdığımızda ise iç hatlarınızı elektirikçiye kontrol ettirmemizi söyledi. Biz ankastre kutusuna kadar sinyali verdik bizlik bir şey yok diyorlar. Bu durumda ne yapmamız gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
YAPA'ya nasıl geçirdiler? Bölgede TürkNet kullanan olması gerekiyor mu? Benim altyapım hâla VAE olarak geliyor, YAPA'ya geçebilirsem 80Mbps Down 20Mbps Up'a kadar alabiliyorum. Ve sorununuzun çözümüne gelirsek TürkNet'in Twitter Destek hesabına yorum olarak sorununuzu iletirseniz sizinle ilgilenirler, olmadı TürkNet'in kendi sitesinden destek talebi oluşturun.

İnternet kopup geri mi geliyor, yoksa hiç mi gelmedi? Modem arayüzünden internet değerlerini görebiliyor musunuz?
Hayır hiç gelmedi. Değerlerin hepsi 0.
Hiç haber vermeden türk telekom ekipleri gelip YAPA adlı bir etiket yapıştırdı ankastre kutusuna sonra gittiler. Bağlantıy ankastre kutusuna kadar yapıp gittiler sanırım
YAPA'ya nasıl geçirdiler? Bölgede TürkNet kullanan olması gerekiyor mu? Benim altyapım hâla VAE olarak geliyor, YAPA'ya geçebilirsem 80Mbps Down 20Mbps Up'a kadar alabiliyorum. Ve sorununuzun çözümüne gelirsek TürkNet'in Twitter Destek hesabına yorum olarak sorununuzu iletirseniz sizinle ilgilenirler, olmadı TürkNet'in kendi sitesinden destek talebi oluşturun.
Türknet 1 hafta önce mesaj attı altyapı yapa çalışmamız vardır bölgenizde diye sonra çıkıp geldiler.

Son düzenleme:
Farklı bir modemle deneyebilirsiniz. Modemi kabloyla odaya taşımışsanız eve ilk girişinde deneyebilirsiniz. Bunları yapsanız da çok küçük bir ihtimal düzelmesi ama deneyebilirsiniz. Hatta modemi resetleyebilirsiniz, yeniden kurulum yapabilirsiniz. Sizin yapabileceğiniz şeyler bu kadar. Bunları denerken de twitter üzerinden sorununuzu bildirip size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.

Farklı bir modemle deneyebilirsiniz. Modemi kabloyla odaya taşımışsanız eve ilk girişinde deneyebilirsiniz. Bunları yapsanız da çok küçük bir ihtimal düzelmesi ama deneyebilirsiniz. Hatta modemi resetleyebilirsiniz, yeniden kurulum yapabilirsiniz. Sizin yapabileceğiniz şeyler bu kadar. Bunları denerken de twitter üzerinden sorununuzu bildirip size dönüş yapmalarını bekleyebilirsiniz.
Denedim hepsini elektirikçi çağırdım TürkNetin dediği gibi bekliyorum şuan.
Sonuç olarak adam yeni hat çekti internet geldi fakat YAPA internetten eser yok gibi 10 Download 1 Uploadım var.

Son düzenleme:
Dusuk hizda olsa internetin gelmesi guzel olmus, arizanin nerden kaynaklandigini dusunmek baya kafa kurcaliyor. Modem arayuz degerlerini ekler misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı