TürkNet'ten yüksek ping sebebiyle Türk Telekom'a geçme

ykk07

Centipat
Hattım VDSL 96 Mbps'ye kadar destekliyor, ilk önce NetSpeed kullandım ping 7-9 arası çıkıyordu ancak bazı zamanlarda ping ve paket loss oluyordu o yüzden TürkNet geçiş yaptım ping direkt 22'ye çıktı aynı hat üzerinden ama ara ara daha yükseldiği oluyor yine. Acaba Türk Telekom'a geçsem bu sorunlardan kurtulabilir miyim? (Altyapı fiber ve Kablonet desteklemiyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkcell varsa ona geçmeni öneririm. Ama Türk Telekomda kaliteli bir altyapıda fiyatı dışında iyi hizmet verebiliyor.

Path seçeneğin Interleaved olduğundan Ping’inin bu şekilde olması normal.

Destek kaydı oluşturup bu seçeneğin Fast Path olarak güncellenmesini isteyin.

Bağlı olduğun santralde YAPA varsa geçiş yapmak istediğinizi belirtin.

Canlı ders alıyorum yurtdışı kaynaklı genelde bu yayında sorun oluyor,her zaman olmasa da bazı zamanlarda baş gösteriyor, hem speedtest hem tracert attığımda pingler yüksek çıkıyor sonra düzeliyor ama orada ders zaten yalan oluyor,acaba türktelekom portu daha sağlıklı olurmu diye merak ediyorum açıkcası, telefon ile görüştüğümde bana yeni port açacakları bilgisini verdiler
Malesef YAPA yok, dediğinizi iletirim duruma bir bakalım

Canlı ders alıyorum yurtdışı kaynaklı genelde bu yayında sorun oluyor,her zaman olmasa da bazı zamanlarda baş gösteriyor, hem speedtest hem tracert attığımda pingler yüksek çıkıyor sonra düzeliyor ama orada ders zaten yalan oluyor,acaba türktelekom portu daha sağlıklı olurmu diye merak ediyorum açıkcası, telefon ile görüştüğümde bana yeni port açacakları bilgisini verdiler.
Yeni port vereceklerini söylemişler ama boş port olup olmadığını söylememişler, söyleyemezler de.

Telefonla görüşmeyi bırakıp bağlı olduğun santrale gidip Network departmanındaki çalışanlarla görüş.

haftasonu akşamları durum bu, normalde 81 mbps hız alıyorum gündüzleri

Dosya Ekleri

• speddddddd2.JPG
    speddddddd2.JPG
    95,1 KB · Görüntüleme: 104
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı