Türksat İnternet CS:GO Yüksek Ping Sorunu!

Semih Kayım

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

yıllardır ttnet'in internetinden yararlanıyorum. İnişli çıkışlı bir ilişkiden sonra dün itibariyle türksat internet bağlatmaya karar verdim. İnternetim bağlandı. İnternet anlaşmam 100Mbps 100GB AKN. Normal tarayıcıda internet hızımın hiç bir problemi yok. Youtube'da 10 dakikalık, 1080p'lik bir videoyu 20 saniyede falan yüklüyor. Belki de daha az bir süre fakat sorun bu değil.

Sorun ise şu; ben bu interneti CS GO oynadığım için kurdurdum. Daha önceki internetimde rekabetçi girince aldığım ping 90-110 arası oluyordu. Bu tür FPS oyunlarında bu tarz pingler kabul edilemez, adamı oyundan soğutur. Bunun önüne geçmek için bu interneti kurdurdum. Büyük bir heves ile rekabetçi girdim fakat durum öncekinden de kötü. Önceden pingim olurdu ama oyunuma lag girmezdi. Bunda 10-20 saniye aralığında lag giriyor. Spedtest.com'da test yaptım. Download hızım 96Mbps, pingim ise 9ms gözüküyordu. Hadi diyelim ki spedtest yakın bir sunucudan test yaptı. Ben counter strike'da rekabetçi giremediğim ve hile kullananlardan bıktığım için ESEA aldım. İstanbul merkezli serverları olduğu için pingim 20-25 oluyordu. bu internetle ESEA'e girince lobide oyun bile buldurmadı. pinginiz 125'ten yukarı olduğu için bu lokasyonda maç yapamazsınız uyarısı aldım.

Bana yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı