Türksat kablo yüksek ping

Taylan Dinler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar selam, yaklaşık 5 aylık bir ping sorunundan mütevellit internetimle ilgili bir değişikliğe gitmeye karar verdim, o kadar markaya baktım ama aynı servis sağlayıcısından kalıp, paket, modem ve uydu alıcısı yeniletmeye karar verdim. (Uydu alıcısını yenileme sebebim i-kutuyu denemek istemem.) paketim 24 Mbps idi. 50 Mbps'ye çıkarttım. Modemimde 9-10 yıllık bir modemdi. Onu da değiştirdim Netmaster Infinity 401 adlı modemden istedim. Sizce ping sorunu düzelir mi?

Modemini yenilemen pingi düzeltebilir ama kesin değil. Sorun altyapından, Wi-Fi ile bağlanıyorsan kanal yoğunluğundan, kablo ile bağlanıyorsan Ethernet kablosundan dolayı olabilir.

Modemini yenilemen pingi düzeltebilir ama kesin değil. Sorun altyapından, Wi-Fi ile bağlanıyorsan kanal yoğunluğundan, kablo ile bağlanıyorsan Ethernet kablosundan dolayı olabilir.
Bayağı eski bir modem 10 yıllık falan zaten. Bence düzelir, şöyle lanet bir modem.
indir.jpg

Yeni istediğiniz modemin de sicili pek iyi değil ama umarım sorununuzu çözer.
Evet kötü namını duydum ama belki düzelir.
Kanal yoğunluğunu nasıl çözebiliriz?

Kanal yoğunluğunu nasıl çözebiliriz?
Telefonunuza bir tane wifi analiz uygulaması indirin ordan en boş kanal hangisi olduğunu bulun. Modemin arayüzünden wifi ayarlarında ki Kanal seçeneğini manuele getirip boş olan kanalı seçin.

IMG_20200923_233122.jpg

Mesela burda hangi kanalın ne derece iyi olduğunu ve seçtiğiniz ağ için daha iyi kanalların hangisi olduğunu gösteriyor.

Son düzenleme:
Telefonunuza bir tane wifi analiz uygulaması indirin ordan en boş kanal hangisi olduğunu bulun. Modemin arayüzünden wifi ayarlarında ki Kanal seçeneğini manuele getirip boş olan kanalı seçin.

Eki Görüntüle 678974
Mesela burda hangi kanalın ne derece iyi olduğunu ve seçtiğiniz ağ için daha iyi kanalların hangisi olduğunu gösteriyor.
En fazla CH13 var.

Geri
Yukarı