Türksat Kablonet fiber alınır mı?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar merhabalar. Şu an Kablonet altyapısı ile kullanmış olduğum 24/2 Superonline ınternet'imin taahhüdü bitiyor ve yeni bir ISS arıyorum. Aslında Superonline hizmetinden ve dowland ve upload hızından memnun değilim onun haricinde sıkıntı yok oyunlarda ping ms değerlerim falan hızım düşük olmasına rağmen güzel diyebilirim.
Konumuza dönecek olursak binamda Kablonet fiber ve Türk Telekom VDSL altyapısı bulunmakta. Kablonet TV üzerinden koaksiyel kablo kullanıyor Türk Telekom ise bakır kablo kullanmakta zaten çoğunuz biliyorsunuzdur. Türkiye'de hizmet veren neredeyse bütün ISS görüştüm ve kararımı daha doğrusu en mantıklı olanlar TurkNet ve Kablonet olduğuna karar verdim şimdi ikisi arasında bir seçim yapmak kaldı. Tabii size danışmadan bir şey yapmak istemedim Türk Telekom altyapım ortalama 80 Mbps destekliyor Kablonet ise 100 Mbps.

TurkNet: 85 TL tarife ücreti + 10 TL yükseltme + 37 TL modem ücreti=132 TL.
Türk Telekom altyapısı ile 75 Mbps dowland 8 Mbps upload ve Kablonet göre çok daha iyi bir modem ayrıca taahhütsüz. Modem: ZyXEL VMG8623-T50B Modem - Özellikler ve Fiyatı — TurkNet

Kablonet: 24 ay taahhütlü ilk 12 ay 110 TL sonraki 12 ay 120 TL modem dahil.
100 Mbps dowland 4 Mbps upload 19:00-24:00 saatleri arasında 24/4 hız. Yani AKN var zeki Kablonet buna akıllı sınırsız diyor.

Biraz uzattım fakat yanlış karar verip pişman olmak istemiyorum. Ha bu arada hangi ISS görüştün diyecek iseniz bu ikisi haricinde vodofonenet, Turkcell Superonline, Türk Telekom, milenicom, NetSpeed, speednet, comnet, fixnet ve aklıma gelmeyen daha 3 ISS. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Dosya Ekleri

• C4288951-C0A0-46FF-AAC0-A9882F1549CE.jpeg
    C4288951-C0A0-46FF-AAC0-A9882F1549CE.jpeg
    128,6 KB · Görüntüleme: 501
  • 4A893CF4-E077-4441-9802-EF77CBC99E38.jpeg
    4A893CF4-E077-4441-9802-EF77CBC99E38.jpeg
    143,4 KB · Görüntüleme: 484
Hocam merhabalar, iyi geceler. Ben şu an güncel olarak Kablonet fiber yüz güldüren kampanyası kullanıyorum. Açıkcası 13MB download 0.40'lık Türk Telekom internetinden sonra en az 90 MB download ve en az 5MB upload görmek beni çok mutlu ediyor. Çok mutluyum güzelce yayın yapıp oyun oynayabiliyorum. Başka sorun olursa elimden geldiğince cevaplayabilirim. (3 aydır kullanıyorum)

Hocam merhabalar, iyi geceler. Ben şu an güncel olarak Kablonet fiber yüz güldüren kampanyası kullanıyorum. Açıkcası 13MB download 0.40'lık Türk Telekom internetinden sonra en az 90 MB download ve en az 5MB upload görmek beni çok mutlu ediyor. Çok mutluyum güzelce yayın yapıp oyun oynayabiliyorum. Başka sorun olursa elimden geldiğince cevaplayabilirim. (3 aydır kullanıyorum)

Merhabalar hocam sana da iyi geceler. Modemden memnun musun ve kaç günde gelip kurulum yaptılar? Ve eok olarak kendi deneyimlerini anlatır mısın?

Kendimi bildim bileli Kablonet kullanıyorum. Başka bir internet sağlayıcısı kullanmadığım için onlar hakkında yorum yapmam doğru olmaz. Kablonet müşteri hizmetlerini yılda bir iki kez ararım aradığım saatten itibaren en fazla 1-2 saat içinde sorunum çözülür. Müşteri hizmetlerini aradığımda sevecen insanlar açıyor o da güzel. Ben Kablonet firmasından memnunum size de tavsiye ederim.

Merhabalar hocam sana da iyi geceler. Modemden memnun musun ve kaç günde gelip kurulum yaptılar? Ve eok olarak kendi deneyimlerini anlatır mısın?

Kurulum için çok beklediğimi hatırlamıyorum. Ben fiber altyapısı için bir bayağı meşgul ettim onları ama sende şu an hazır altyapı varsa çok kısa süre içerisinde gelip yaparlar diye düşünüyorum. Bulunduğun konuma ve şirketin o konuma verdiği değer de önemli tabii. Arayıp bilgi alın derim. Modemden gayet memnunum herhangi bir sıkıntısı yok telefon wifiisi uzaklaşınca pek çekmiyor gibiydi başlarda ama şu an o sorun da yok. Genel olarak ben Kablonet'ten razıyım yani. Müşteri hizmetlerini aramamı gerektirecek bir durum da olmadı açıkcası. Sadece upload paketleri yok adam akıllı canımı tek sıkan konu o.

Ekstrem bir sorun olmadıkça KabloNet kesinti yapmaz çoğu zaman. Müşteri hizmetleri de iyidir ve taahüt ettiği hızı verir, Ubee modem talep etmeyi unutma. Ek ücret ödemezsin aynı fiyat. Infinity getirirlerse yanarsın, wi-fi çekim kalitesi rezalet bir modem. Ayrıca Ubee talep etmezsen getirmezler zaten. VDSL Tesisatın sağlam ise TürkNet'i yükleme hızından dolayı ve 19:00 - 24:00 arası hız kesintisi yaşamayacağın için tercih edebilirsin. İkisi de hiç fena seçimler değil. TürkNet taahütsüz, ilk onu dene derim. Ancak altyapında veya tesisatında sorun çıkarsa ilk başta onu çözmeye çalış, VDSL altyapından en iyi verimi almaya bak. Hiç uğraşmak istemiyorum, keyfime bakabilirim diyorsan KabloNet al.

İlk ay bir TurkNet dene binanın performansını gör, eğer kötü bir durumla karşılaşırsan iptal ettirip Kablonet al sana tavsiyem.
Edit: İlk ayı beleş zaten.

Geri
Yukarı